Zdrada zdarza się częściej, niż może się wydawać. Jak rozpoznać, że dzieje się źle?

PAŹDZIERNIK 28, 2021 - ZWIĄZKI

Jak rozpoznać, że partner/partnerka nas zdradza?

Zdrada to bardzo delikatny temat. Większość odsuwa od siebie myśl, że partner czy partnerka mógłby się do niej posunąć. Niestety okazuje się, że takie zachowania są częstsze, niż mogłoby się wydawać. Jak więc rozpoznać, że w życiu naszej drugiej połówki pojawił się ktoś jeszcze?

Bardzo często osoby, które są zdradzane wyrzucają sobie, że niczego nie podejrzewały i nie zauważyły. Być może wynika to z dużej dawki zaufania, jaką darzymy naszą drugą połówkę. Zdarza się także, że nie chcemy dopuścić do siebie myśli, że w związku pojawił się ktoś trzeci. Jak więc rozpoznać, że coś jest nie tak?

  1. Telefon ma zawsze przy sobie? To dziwne...

Jeśli nagle nasz partner czy partnerka wszędzie chodzi z telefonem, zabiera go ze sobą nawet do toalety czy wyrzucić śmieci to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Chyba, że zawsze tak robił, jeśli jednak wcześniej zostawiał komórkę na stoliku, szafce itp. a obecnie nie ma opcji, by tak postąpił - to jest niepokojące. Bo dlaczego nagle tak obawia się, że moglibyśmy go wziąć do ręki? 

Podejrzenia może wzbudzić także założenie PINu lub jego zmiana. To znak, że nasza druga połówka coś przed nami ukrywa. Warto wówczas bliżej przyjrzeć się swojemu związkowi.

Niepokojące są także ciche rozmowy, kiedy partnerowi wydaje się, że tego nie widzimy.

Gdy nasza druga połowa nagle zaczyna ukrywać przed nami swój telefon, ciągle odpisuje na jakieś SMSy, prowadzi ciche rozmowy i nie chce mówić z kimś to znak, że w związku coś się dzieje.

2. Późniejsze powroty z pracy i wyjazdy służbowe

Nagle nasz partner zaczął później wracać z pracy? Pojawiły się też znacznie częstsze wyjazdy służbowe, chociaż kiedyś nie było ich wcale bądź należały do rzadkości? Niestety, ale to bardzo często pierwszy sygnał, że nasz ukochany czy ukochana może spędzać swój czas z kimś trzecim. Nie musi tak być, ale niestety może. Szczególnie podejrzane jest tez to, jeśli podczas tej nieobecności telefon jest wyłączony lub nikt go nie odbiera. Wymówki z brakiem zasięgu raczej nie powinny na nas zadziałać uspokajająco… Szczególnie, że obecnie zasięg jest prawie wszędzie.

Niespodziewane, częste wyjazdy służbowe? To jeden z sygnałów, że być może jest ktoś trzeci...

3. Nagła zmiana w ubiorze i dbaniu o siebie

Więcej sportu, zdrowsza dieta, fryzjer, kosmetyczka, nowe ciuchy - jeśli to wszystko pojawiło się nagle i praktycznie jednocześnie to także może zastanawiać. Bo skąd nagły pomysł na zmianę stylu? Być może nasza druga połówka chce się komuś przypodobać lub zwrócić na siebie uwagę. A jeśli zmiana wyglądu idzie ze zmianą zachowania - to znak, że warto szczerze porozmawiać z ukochanym czy ukochaną czy nic się złego między Wami nie dzieje.

4. Brak ochoty na jakąkolwiek bliskość

Namiętność i bliskość w związku są niezwykle ważne. Jeśli raptownie nasz partner czy partnerka przestali się nami interesować bądź widać, że mają mniejszą ochotę na zbliżenia, to może być dowód, że jest ktoś inny. Szczególnie, jeśli do tego dochodzi któraś z powyższych zmian. 

Brak ochoty do jakichkolwiek zbliżeń jest bardzo niepokojących. To może być jedna z oznak, że w związku pojawił się ktoś trzeci.

5. Skrępowane, brak rozmów lub prezenty bez okazji

Bardzo często osoby, które zdradzają mają wyrzuty sumienia. Dlatego zaczynają z nami mniej rozmawiać, nie opowiadają tak chętnie jak kiedyś o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia, unikają nas i widać, że wręcz czują się skrępowane, chociaż nic takiego wcześniej nigdy nie miało miejsca. 

Niepokojące mogą być też nagłe prezenty, bukiety kwiatów itp., tak jakby osoby, które krzywdzą swoją drugą połówkę chciały odkupić swoje winy. 

Oczywiście, żaden z powyższych punktów nie jest dowodem na to, że nasz partner czy partnerka nas zdradza. Są to jednak zachowania, którym warto bliżej się przyjrzeć, aby nie mieć później pretensji do siebie i świata, że niczego złego w naszym związku nie zauważyliśmy.

Zobacz też: Jak zorganizować niezapomniane zaręczyny? Najlepsze pomysły!

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)