Depilacja, to podstawowa pielęgnacja, szczególnie w przypadku pań. Jest wiele sposobów na usunięcie owłosienia. Który będzie najlepszy?

PAŹDZIERNIK 30, 2021 - ZDROWIE I URODA

Depilacja - wosk, laser czy maszynka? Jakiej metody używać, by pozbyć się owłosienia?

Owłosienie na ciele, to zmora zarówno kobiet i mężczyzn, choć nadal statystycznie, to panie przykładają większą wagę do depilacji. Żyjemy w XXI wieku, więc mamy dostępnych o wiele więcej metod i sposobów na pozbycie się niechcianych włosków. Które z nich będą najskuteczniejsze?

Kobiety od wielu lat poddają się zabiegom depilacji, choć na przestrzeni tych lat, oczywiście nieco zmieniały się metody na pozbycie owłosienia. Obecnie depilacja różnych części ciała jest traktowana jako zabieg niemal obowiązkowy, a na pewno wpływający na ogólną estetykę.

Dlaczego depilacja stała się tak popularna? Powodzenie tego kosmetycznego zabiegu/rytuału z początku wiązało się główne z higienicznymi względami. Faktem jest, że brak owłosienia na skórze znacznie ułatwia nam chociażby radzenie sobie z nadmiernym poceniem. Choć to tak naprawdę zmieniająca się moda, spopularyzowała trend depilacji. Dziś nadal obowiązuje kanon pięknej kobiety, która ma idealnie gładkie nogi, pachy, a w jej okolicach bikini nie ma choćby najmniejszego włoska. Istnieje też kilka sposobów na pozbycie się owłosienia, ale nie każdy z nich spełnia oczekiwania kobiet.

Maszynka do depilacji to szybki i tani sposób na wykonanie depilacji. Ma jednak sporo wad - jakich?

Pozbądź się owłosienia. Do wyboru masz kilka metod depilacji

Chyba wciąż najpopularniejszym sposobem na szybkie pozbycie się wyrastających włosków jest po prostu zgolenie ich maszynką. Taki gadżet dostaniemy nie tylko w każdej drogerii, ale i też sklepie spożywczym. Maszynki to także najtańsze przyrządy służące do depilacji różnych części ciała. Na rynku kosmetycznym dostaniemy też ich różne rodzaje. Jednak po goleniu maszynką, włoski szybko zaczną nam odrastać. Już na drugi dzień możemy zobaczyć ich niewielkie zalążki, zwłaszcza pod pachami czy na łydkach. Podczas golenia maszynką, łatwo też o nabawienie się podrażnień. By ich uniknąć powinno golić się w kierunku wzrostu włosów, a po goleniu absolutnie nie wolno używać kosmetyków na bazie alkoholu. Najlepiej nawilżyć skórę balsamem po goleniu.

Jedną z popularniejszych metod depilacji jest ta wykonana woskiem. Jakie ma wady i zalety?

Żeby cieszyć się gładką skórą dłużej niż maksymalnie 2 dni, panie decydują się na depilację przy pomocy wosku. Mogą, jeśli są w tym doświadczone wykonać ją samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki. Jednak wiele kobiet decyduje się na woskową depilację w gabinecie kosmetycznym. Warto wiedzieć, że ten rodzaj depilacji jest nieco bolesny, ale efekt gładkiej skóry utrzyma się nawet do czterech tygodni. Do wyboru mamy są dwa rodzaje wosku: na ciepło i na zimno.

Przed zabiegiem depilacji, skórę należy dokładnie umyć i osuszyć, żeby wosk dobrze do niej przylegał. Dobrze wiedzieć, że wosk usuwa włoski z większością cebulek. Jeśli regularnie będzie się korzystało z tej metody, to wpłynie ona na osłabienie cebulek włosków, przez co będą wyrastały z czasem rzadsze i o wiele słabsze.

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna. Jednak jak każda metoda - ma swoje wady i zalety. Jakie?

Można też zdecydować się na depilację laserową. Jest to zyskująca na popularności metoda na całkowite pozbycie się owłosienia. Taką depilacje może wykonać tylko wykwalifikowana kosmetyczka, bądź kosmetolog w gabinecie kosmetycznym. Do zabiegu wykorzystuje się laser, który przy zetknięciu ze skórą skutecznie niszczy włoski. Taki zabieg również bywa bolesny, często jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. By uzyskać pożądany efekt należy wykonać taki zabieg w kilku seriach. A po około roku powtórzyć. Ilość zależy od rodzaju karnacji. Koszt zabiegu waha się od 200 do nawet 700 zł – choć to zależy od depilowanej części ciała, ale też i miasta, wiadomo, że w metropoliach takie zabiegi będą o wiele droższe, niż w mniejszych miejscowościach.

Zobacz też: Manicue japoński - na czym polega i dlaczego warto go robić?

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)