PAŹDZIERNIK 16, 2021 - ZDROWIE I URODA
Mikrodermabrazja - kiedy warto skorzystać z takiego zabiegu?
Mikrodermabrazja to jeden z popularniejszych zabiegów, z których korzystają kobiety. Idealnie złuszcza martwy naskórek, dotlenia skórę oraz odmładza. Co warto wiedzieć o tym zabiegu i jakie są jego zalety?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na specjalnym, mechanicznym starciu warstwy rogowej naskórka. Zabieg ten pozwala dopasować głębokość ścierania. Można ją wykonać na różnych partiach ciała, jednak najczęściej robiony jest na twarzy.
Mikrodermabrazja - rodzaje
Jest kilka rodzajów mikrodermabrazji: diamentowa, tlenowa i korundowa. Pierwszy rodzaj zabiegu polega na starciu naskórka rogowego przy użyciu głowic z pierścieniami z diamentu (naturalnego bądź sztucznego). Głowice zasysają skórę do specjalnego filtra, które znajduje się w urządzeniu - jest to całkowicie bezbolesne. Ten zabieg przeznaczony jest dla osób o wrażliwej, cienkiej i delikatnej skórze. Zdarza się, że po zabiegu pojawia się rumień, który jednak znika kilka godzin później.
Z kolei mikrodermabrazja korundowa polega na starciu naskórka mikrokryształkami korundu (tlenku gliny). Zabieg polega na pocieraniu skóry urządzeniem z głowicami o dwóch końcówkach. Jedna piaskuje skórę, druga zaś pobiera zużyty tlenej i starty naskórek. Jest to jednak nieco silniejszy zabieg, dlatego nie powinien być przeprowadzamy na delikatnej, wrażliwej skórze. Sprawdza się jednak w przypadku cellulitu, porów, blizn czy rozstępów. Zdarza się, że po takiej mikrodermabrazji skóra jest zaczerwieniona, co mija po kilkunastu godzinach.
Najdelikatniejszym zabiegiem jest mikrodermabrazja tlenowa. Wówczas wykorzystuje podciśnienie, gdzie tlen z płynem fizjologicznym są wydmuchiwane. Wówczas dochodzi do złuszczenia się skóry i jej dotlenienia skóry. To idealny zabieg dla cery trądzikowej, wrażliwej oraz ziemistej.
Zalety mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja doskonale dotlenia skórę, odżywia ją, sprawia, że składniki aktywne z aplikowanych kosmetyków znacznie lepiej się wchłaniają. Kolor cery jest wyrównany, zmarszczki i blizny mniej widoczne, a do tego skóra jest zauważalnie bardziej jędrna i elastyczna. Zabieg oczyszcza i odblokowuje pory, usuwa zaskórniki, poprawia ukrwienie i pobudza produkcję kolagenu.
Kto powinien zdecydować się na taki zabieg?
Mikrodermabrazja to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z zaskórnikami, prosakami, trądzikiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, bliznami, zmarszczkami, rozstępami, cellulitem.
Mikrodermabrazję mogą wykonywać także kobiety w ciąży i matki karmiące.
Przeciwskazania
Z zabiegu mikrodermabrazji powinny zrezygnować osoby zmagające się ze stanami zapalnymi skóry, łuszczycą, bliznowcami, mające wirusowe. Nie wskazana jest także osobom które w ostatnich tygodniach miały zabieg chirurgiczny na twarzy lub jej obrębie.
Zobacz też: Olej konopny – zapobiega nowotworom i poprawia urodę. Co warto o nim wiedzieć i jak go używać?