Tatuaże wciąż są na czasie. Tylko jaki wybrać na początku?

PAŹDZIERNIK 31, 2021 - LIFESTYLE

Jak wybrać pierwszy tatuaż?

Moda na tatuaże trwa. Ta forma ozdabiania swojego ciała cieszy się coraz większą popularnością. Jedni uważają ją wręcz za sztukę, inni mają zupełnie odmienne zdanie. Ci co chcą zrobić sobie pierwszy tatuaż mają zapewne spory mętlik w głowie. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszy w życiu tatuaż. 

Zanim zdecydujesz się na wykonanie swojego pierwszego tatuażu, musisz wiedzieć czym dokładnie jest taka forma zdobienia swojego ciała. Tak zwane dziś dziary, to sposoby modyfikacji ciała, które polegają na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej, w celu zmienienia jej pigmentacji. To jaki kolor tuszu zaaplikujemy pod skórę, będzie odzwierciedlała barwa naszego tatuażu. 

Tatuaże są modne zawsze. Tylko pamiętajmu, że wybór wzoru to spore wyzwanie - przecież rysunek będzie na naszym ciele już zawsze.

Chęć zrobienia tatuażu jest zwykle wysoka u młodych ludzi, którzy podążają za współczesnymi trendami. Jednak zanim ulegnie się impulsowi czy namowom znajomych, warto dokładnie przemyśleć decyzję o wykonaniu tatuażu. Pierwszy tatuaż powinien być dokładnie przemyślany, a jego wykonanie zaplanowane. Jak w wielu innych aspektach życia pośpiech nie jest wskazany, jeśli w przyszłości nie chcemy żałować podjętej pod wpływem chwili decyzji.

Wybierz tatuażystę i wzór na "dziarę"". Postaw na własną kreatywność, a nie trendy

By nie żałować tego, że zdecydowaliśmy się na tatuaż, należy po pierwsze dokładnie przemyśleć, jaki wzór byśmy chcieli umieścić na ciele i udać się do doświadczonego specjalisty, który nam odzwierciedli na skórze, naszą wizję. Na pewno odradza się wybieranie na pierwszy wzór imion swoich partnerów. Młodzi ludzie często jako formę wyrazu miłości, decydują się na właśnie taki imienny napis. Po lat mogą tego żałować, np. jeśli rozstaną się z partnerem. Jeśli chodzi o wybór imion na tatuaż, to wiele osób wybiera imiona swoich pociech, bądź datę ich urodzin. Choć na takie tatuaże często decydują się osoby, które już wcześniej miały do czynienia z tatuażystą. 

Jeśli robimy pierwszy tatuaż najlepiej zdecydować się na mniejszy wzór. Zobaczymy jak wygląda jego zrobienie i czy faktycznie wzór, który będzie na naszym ciele cały czas - będzie nam odpowiadał.

Nie zapominajmy i tym, że robieniu tatuażu towarzyszy ból, więc udając się do salonu pierwszy raz, warto zacząć od niewielkiego wzoru, przez co przyzwyczaimy skórę do kontaktu z igłą. Dłuższa sesja malowania, może nas zrazić, bądź nie będziemy nawet we stanie wytrzymać do ukończenia dzieła tatuatorskiego w całości.

Jakie miejsce na ciele najlepiej wybrać na pierwszy tatuaż?

Właściwie zanim wybierzemy konkretny wzór na tatuaż, powinniśmy zdecydować się, gdzie go chcemy mieć. Zaleca się wybór takich miejsc, które nie są odkryte na co dzień, czyli nie dłonie, szyja czy kark. To nie tylko newralgiczne miejsca, ale najbardziej rzucające się w oczy. A najlepiej oswoić się z tatuażem, powoli, bez rzucana się na przysłowiową głęboką wodę. Warto też skorzystać z porad tatuatora, na pewno podpowie, jak dana przestrzeń na ciele może zareagować na kontakt z tuszem.

Jaki tatuaż "na start"? To trudne pytanie. Na pewno wybór musi być przemyślany - sprawdź, dlaczego.

Jeśli chodzi o wybór, jak najbardziej uniwersalnego motywu na tatuaż, zwłaszcza ten pierwszy, to warto postawić na wzór, który będzie połączeniem wspomnianego uniwersalizmu, właśnie z nowoczesnością. Nie warto kierować się tym, co tatuują inni, lepiej postawić na motyw związany z własnymi zainteresowaniami. Każdy trend przecież przeminie, a nasze hobby zwykle nadal będzie nam towarzyszyć.

Myśląc o miejscu na ciele na własną, premierowa dziarę, można sugerować się tzw. siatką miejsc wrażliwych. Tylko warto mieć świadomość tego, że przecież każdy z nas ma inny próg bólu.

Podsumowują na pierwszy raz zdecydowanie lepiej jest wybrać niewielki motyw, dzięki temu znacznie lepiej zniesiemy ból towarzyszący tatuowaniu.

Zobacz też: Brzydkie buty hitem sezonu jesień-zima

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)