Tegorocznym hitem są brzydkie buty. Toporne. ciężkie, aczkolwiek zazwyczaj wygodne i przyciągające wzrok. A to się liczy!

PAŹDZIERNIK 1, 2021 - MODA

Brzydkie buty hitem sezonu jesień-zima

Jakie buty będą modne w nadchodzacym sezonie? Odpowiedź jest prosta: brzydkie, ciężkie i toporne. Takie modele będą królować jesienią i zimą! I warto podkreślić, że mają wiele zalet!

Już latem w jesiennych zapowiedziach modowych uwagę mogły przyciągać toporne, buty z podeszwami typu traktory. Takie modele już od kilku lat pojawiają się na wybiegach, ale w tym roku będą prawdziwym hitem. Co więc będziemy nosić?

A wszystko zaczęło się od Balenciagi

Z hasłem "brzydkie buty” od razu kojarzy się Balenciaga, a dokładnie model Triple S, od którego chyba wszystko się zaczęło. Są to buty sportowe z bardzo dużą, nieco karykaturalną wręcz podeszwą. I mimo swojej wysokiej ceny i dość nietypowej formy znalazły miłośniczki na całym świecie i można powiedzieć, że z przytupem weszły w świat mody. Aczkolwiek przeglądając ofertę Balanciagi znajdziemy mnóstwo dziwnych i brzydkich butów, jak np. buty na obcasie ze skarpetą palczatką – szokuje? I o to chodzi!

Balanciaga wciąż szokuje, jeśli chodzi o propozycje oryginalnych modeli obuwia. W swojej ofercie ma m.in. buty ze skarpetami - plczatkami.

Grube podeszwy typu traktor – to hit!

Podeszwy niczym z glanów, grube z mocnymi wcięciami. Takie spotkamy nie tylko w butach heavymetalowców, ale i w popularnych wśród przystkich pań półbutach, botkach czy kozakach. Takie podeszwy nadają obuwiu ciężkości i wyrazistości. Dlatego te modele warto kontrastować z lekkimi, zwiewnymi spódnicami do kostek. Wówczas stylizacja nabiera unikalnego charakteru i niewątpliwie ma „pazur”. Takie mdoele oferuje np. Stave Madden, czy Bottega Veneta.

Pastelowe "ugly shoes"

Do łask wróciły zapomniane już chodak i to w pastelowych kolorach. Świetnie wyglądają szczególnie w stylizacjach z lat 90. Takie modele możemy spotkać na stopach m.in. uwielbiającej bawić się modą Margaret czy Jessici Mercedes. Miłośniczki chodków podkreslają, że są niezwykle wygodne i praktyczne, jak żadne inne buty.

Im dziwniej – tym lepiej

Celebrytki i gwiazdy z całego świata pokochały zaś buty, które się wyróżniają zgodnie z zasadą "im dziwniej – tym lepiej". Chodzi o to, by zwrócić na siebie uwagę, przyciągnąć wzrok i podkreslić stylizację. I tak znajdziemy buty z obcasami w kształcie kieliszków, baletnic czy sopli lodu. Oczywiście wciąż na czasie jest też futerko, kolorowe, jednolite, z brokatem i bez – każda forma jest modna. 

Buty a'la kopyta to modowy hit wśród celebrytów

Od kilku sezonó hitem wśród celebrytów i gwiazd są buty w kształcie kopyt wielbłąda, które promuje dom mody Martina Margiell. Wyglądają dziwnie, ale z pewnością trudno obok nich przejść obojetnie. Takie fasony uwielbia m.in. Monika Olejnik czy Agnieszka Woźniak-Starak. Z kolei Katarzyna Nosowska poszła nawet o krok dalej i zdecydowała się założyć "butowe kopyta" w kolorze jaskrawego różu. Z kolei Michał Szpak postawił na neonową żółć.

Zobacz też: Płaszcze i kurtki - co będziemy nosić tej jesieni?

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)