Zaręczyny powinny być wyjątkową i niezapomnianą chwilą. Podpowiadamy, jak je przygotowa - wystarczy trochę kreatywności!

WRZESIEŃ 11, 2021 - LIFESTYLE

Jak zorganizować niezampomniane zaręczyny? Najlepsze pomysły

Zaręczyny to wyjątkowa chwila dla wszystkich zakochanych. Warto więc organizować je tak, by były naprawdę wyjątkowe i niezapomniane. 

Zaręczyny od zawsze były ważnym wydarzeniem w życiu kobiety i mężczyzny. Niegdyś wyglądały dość klasycznie - przyszły narzeczony najpierw prosił o rękę wybranki jej rodziców, a później klękał przed nią z pierścionkiem. Teraz przyszli małżonkowie często zupełnie inaczej wyobrażają sobie tę chwilę i chcą, by była naprawdę niezapomniana. Sprawdzamy najlepsze pomysły na zaręczyny.

1. Oświadczyny w chmurach - to coraz modniejsze

Coraz popularniejszym pomysłem są zaręczyny podczas lotu balonem. Gdy już wzniesie się on na odpowiednią wysokość, przyszły narzeczony zadaje słynne pytanie „czy wyjdziesz za mnie?”. Taka chwila wśród zapierających dech w piersiach widoków zapewne będzie później miło wspominana przez narzeczoną. 

Nieco odważniejsi oraz dysponujący większym budżetem oświadczają się np. podczas lotu awionetką, helikopterem, a nawet przed lub po wspólnym skoku ze spadochronem. Połączenie adrenaliny, niesamowitej przygody oraz chwili przepełnionej miłością z pewnością będą potężną dawką pozytywnych emocji.

2. Kolacja w nietypowym miejscu

Można oświadczyć się podczas kolacji w zwykłej restauracji, jednak to dość powszechny i niezbyt wyszukany sposób. Można więc przygotować ją nieco inaczej np. na dachu wieżowca, czy w nietypowej knajpce, gdzie podają wyszukane dania (np. wodorosty, wyszukane mięsa itp.) lub w oryginalny sposób - są miejsca, gdzie posiłek spożywa się z zasłoniętymi oczami. Kluczowe w tym wszystkim jest to, by było inaczej niż zawsze. Pierścionek może być wręczony klasycznie „na jednym kolanie” bądź schowany w kwiatach, a nawet jedzeniu - tylko uwaga, powinien być w pudełeczku, by się nie zabrudził i nie został przez przypadek połknięty!

3. Teledysk z oświadczynami? Czemu nie?

Ciekawą opcją jest nagranie teledysku, na końcu którego pada słynne pytanie „czy zostaniesz moją żoną”. Można go przygotować samodzielnie lub zmontować korzystając z usług profesjonalnych firm. Jedną z opcji jest połączenie wspólnych filmików, które przedstawiają zakochanych i przypominają o wyjątkowych dla nich chwilach, inną - zupełnie na nowo nagrane kadry. Tu przyszły narzeczony może się wykazać pełną kreatywnością. Może zagrać, zaśpiewać, rozbawić swoją ukochaną czy zwyczajnie wyznać swojej wybrance to, co do niej czuje. Taki teledysk będzie doskonałą pamiątką dla obojga! 

Podczas zaręczyn warto wręczyć samodzielnie przygotowany album z wspólnymi zdjęciami i pierścionkiem na końcu. Będzie przypominał o wyjątkowych chwilach!

4. Album z wspólnymi zdjęciami i magicznym pytaniem na końcu

Nie trzeba wydawać fortuny, by przygotować wyjątkowe zaręczyny. Wystarczy trochę chęci i kreatywności. Można samodzielnie przygotować kolację i na końcu wręczyć ukochanej prezent w postaci albumu. Znajdą się tam zdjęcia, np. od pierwszych chwil waszego życia do poznania się oraz wspólnie przeżytych chwil. Na końcu zamiast zdjęcia można włożyć karteczkę z kwiatkami i pierścionkiem. Taki album będzie można potem oglądać wspominając te wyjątkowe oświadczyny!

Jeśli ukochana uwielbia spędzać wieczory grając w planszówki czy rozwiązując krzyżówki, to warto to wykorzystać podczas oświadczyn.

5. Magiczne pytanie jako hasło w grze

Jeśli uwielbiacie spędzać wieczory na wspólnych grach, to ciekawą opcją oświadczyn będzie przygotowanie rozgrywki, w której na końcu wybranka znajdzie pierścionek lub odgadnie hasło typu "czy zostaniesz moją żoną?". Takie proste, a takie oryginalne zarazem! Oczywiście warto zadbać o otoczkę, tego wieczoru można podczas gry wypić po lampce dobrego wina, zjeść coś dobrego czy zapalić świecę. Przecież nie może zabraknąć nutki romantyzmu! 

Zobacz też: 7 zasad konstruktywnej rozmowy o pieniądzach w związku

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)