Wiele pań, które robią manicue hybrydowy zastanawia się, czy lampy do hybryd mogą im zaszkodzić. Jaka jest prawda?

PAŹDZIERNIK 13, 2021 - ZDROWIE I URODA

Czy lampy do hybryd są bezpieczne?

Manicure hybrydowy to prawdziwy hit. Na takie paznokcie decydują się kobiety na całym świecie. Niestety wiele z pań obawia się, czy lampy UV, których używa się do utwardzenia lakieru są w pełni bezpieczne. Sprawdzamy!

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Mówi się, że jego konkurencją jest manicure tytanowy, jednak ten drugi jak narazie pozostaje w daleko w tyle. Wiele pań zastanawia się jednak, jaki wpływ na ich skórę ma promieniowanie lampy, którą używa się do robienia stylizacji paznokci. Czy jest szkodliwe?

Lampy UV i LED 

Robienie tzw. "hybryd" polega na nałożeniu bazy, lakierów hybrydowych oraz topu i utwardzenie każdej warstwy w lampie UV lub LED. W tej pierwszej trzeba regularnie zmieniać żarówki. Aktualnie większą popularnością cieszą się jednak te drugie, bowiem są bardziej wytrzymałe i nie trzeba zmieniać umieszczonych w nich diod. Poza tym w lampach LED utwardzanie trwa znacznie szybciej. 

Wiele pań, które robią paznokcie hybrydowe zastanawia się, czy lampa UV może szkodzić ich skórze. Jaka jest prawda?

Światło, które emitują lampy zawiera promieniowanie UV. Trzeba pamiętać, że nie jest to takie samo promieniowanie, jakie mamy wychodząc na słońce. Jednak, gdy opalamy się to zawsze nakładamy, a przynajmniej powinniśmy nakładać krem z filtrem. W przypadku robienia manicure dłonie nie są w żaden sposób zabezpieczane. Nie ma więc co się dziwić, że niektóre z pań mogą się tym nieco zaniepokoić. 

Robienie paznokci hybrydowych jest szkodliwe?

Liczne opinie ekspertów dowodzą jednak, że korzystanie z lamp w celu utwardzenia lakierów hybrydowych nie jest szkodliwe. Przede wszystkim dlatego, że czas promieniowania jest bardzo krótki. Szacuje się, że robiąc manicure przy użyciu takiego urządzenia odpowiada około 15-20 minutom spędzonym na słońcu. Poza tym lampy dopuszczone do użytku muszą spełniać określone, międzynarodowe normy bezpieczeństwa.

Czy częste robienie paznokci hybrydowych może być szkodliwe? Jaki wpyw ma promieniowanie na naszą skórę?

Jak wynika z badań robienie hybryd jest więc bezpieczne niż wielogodzinne leżenie na plaży w pełnym słońcu. Panie, które jednak obawiają się promieniowania lampy nawet przez kilka minut, gdy jest wykonywana stylizacja mogą wmasować w skórę dłoni krem z filtrem. Wówczas może mieć pewność, że lampa nie będzie absolutnie im szkodzić.

Zobacz też: Jak zadbać o swoje dłonie jesienią? 

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)