Od lat na kobiecych paznokciach króluje manicure hybrydowy. Od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszy się zaś manicure tytanowy. Co to takiego?

PAŹDZIERNIK 4, 2021 - STYLIZACJE

Manicure tytanowy – czy wyprze popularne hybrydy?

Coraz więcej mówi się o manicure tytanowym. Stylizacja ta jest bardzo trwała i zarazem wygląda naturalnie. Co to takiego i czy faktycznie metoda ta zastąpi popularne obecnie hybrydy?

Od kilku lat hitem są paznokcie hybrydowe (zobacz: Manicure hybrydowy krok po kroku. To proste!) Są mocne i utrzymują się na paznokciach przez kilka tygodni. Obecnie coraz więcej mówi się jednak o paznokciach tytanowych. Co co takiego i czy możliwe, że zastąpią hybrydy?

Manicure tytanowy – co to takiego

Manicure tytanowy to ciesząca się coraz większą popularnością i zainteresowaniem metoda stylizacji paznokci. Do ich wykonania nie używa się jednak lampy UV, jak to ma miejsce w przypadku hybryd. Robiąc tzw. "tytany" najpierw nakłada się bazę, a następnie wkłada paznocie do specjalnego pudru, który zawiera dwutlenek tytanu. Pyłek ten przywiera do płytki paznokcia i pod wpływem powietrza – wysycha. Taką czynność wykouje się dwukrotnie, a na koniec paznokcie maluje się topem. Metoda ta jest więc banalnie łatwa, a do tego dość szybka. Nie ma więc co się dziwić, że hybrydy mają poważną konkurencję. Największą jednak zaletą jest jednak to, że manicure tytanowy jest chyba najbardziej trwały, jeśli chodzi o wszystkie metody stylizacji paznokci. Utrzymuje się do 4 tygodni (a nawet i dłużej) bez żadnych odprysków. 

Zalety manicure tytanowego

Manicure tytanowy poza tym, że jest bardzo trwały, to wygląda naturalnie i nie wymaga używania lampy UV. Lampa używana sporadycznie nie jest szkodliwa, jeśli jednak często z niej korzystamy – może zaszkodzić naszej skórze. Atutem też tej stylizacji jest niewątpliwie fakt, iż nie tylko nie szkodzi płytce paznokcia, ale wręcz przeciwnie – wzmacnia ją dostraczając witaminy A, D3, B5 oraz E, a także wapń. Dzięki temu jest mniej odporna na uszkodzenia i nie rozdwaja się. Można więc, a nawet warto, robić tytany nawet w przypadku udszkodzonych i słabych paznokci. 

Manicure tytanowy jest też idealny rozwiązaniem dla pań, które stawiają na ekologię, bowiem do tej stylizacji stosuje się głównie wegańskich produktów, które nie były testowane na zwierzętach. Przez to, że składniki są ograniczne podczas robienia manicure nie pojawia się dyskomfort w postaci pieczenia, co często występuje w przypadku hybryd.

Jak usunąć paznokcie tytanowe

Paznokcie tytanowe, chociaż są bardzo trwałe, to można je usunąć nie tylko w salonie kosmetycznym. Wystarczy spiłować wierzchnią warstwę (ręcznie lub przy użyciu frezarki, jeśli taką posiadamy) i nałożyć na paznokcie waciki nasączone w acetonie. Po kilku minutach całość można zdjąć przy użyciu np. drewnianego patyczka. 

Manicure tytanowy w salonie kosmetyczym kosztuje około 100 – 150 zł, jeśli zależy nam na wzorkach, wówczas trzeba doliczyć kilkadziesiat złotych (w zależności od salonu). Taką stylizację można też robić samodzielnie, wówczas należy kupić zestaw, którego cena waha się od 250-300 zł. Zanim jednak podejmiemy się wykonania manicure samodzielnie musimyd okładnie dowiedzieć się jak to robić, by nie zaszkodzić swoim paznokciom.

Zobacz też: Jak zadbać o swoje dłonie jesienią? 

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)