Wystarczy zmiana kilku codziennych nawyków, by cieszyć się pięknymi, zdrowymi i lśniącymi włosami!

PAŹDZIERNIK 23, 2021 - STYLIZACJE

Jak dbać o włosy? Najlepsze triki!

Marzą Ci się piękne, zdrowe i lśniące włosy? Czasem wystarczy kilka prostych trików, by takie mieć! Poznaj je i ciesz się wspaniałą czupryną każdego dnia!

Włosy są bez wątpienia naszą wizytówką. Dlatego tak ważna jest ich regularna pielęgnacja. Gdy są słabe, matowe, wypadają i rozdwajają się wiele osób jest przekonanych, że taka ich uroda i pomóc zaradzić problemowi mogą tylko drogie zabiegi w salonach fryzjerskich. Nic bardziej mylnego! Sprawdzamy, które metody są najlepsze i poprawią wygląd naszych włosów!

  1. Pamiętaj o regularnym podcinaniu końcówek

Wiele pań, szczególnie tych, które hodują włosy, jest przekonanych, że wówczas nie trzeba podcinać końcówek. Nic bardziej mylnego! Ścięcie ich sprawi, że bedą mocniejsze i paradoksalnie - urosną szybciej. Specjaliści radzą, by podcinać końcówki nawet co 2-3 miesiące. Warto też mieć na uwadze, że wówczas nasze kosmyki lepiej się prezentują, gdyż nie są na końcach rozdwojone i postrzępione.

Piękne i zdrowe włosy - to marzenie każdej kobiety. Co zrobić, by takie mieć?

2. Zainwestuj w dobrą szczotkę

Szczotka ma ogromne znaczenie, o czym też chyba wiele osób nie pamięta. Dobra szczotka z naturalnym włosiem nie tylko pozwoli na dokładne rozczesanie włosów bez ich wyrywania, ale też będzie zapobiegać ich elektryzowaniu się i sprawi, że będą gładkie, miękkie i jedwabiste w dotyku. 

3. Nie używaj gorącego nawiewu suszarki

Podczas suszenia włosów najlepszym rozwiązaniem wydaje się użycie gorącego nawiewu. Przecież wtedy włosy szybciej są suche i można spokojnie przejść do codziennych czynności, czy wyjść z domu. Warto jednak przeznaczyć nieco więcej czasu na suszenie i używać letniego nawiewu. Gorące powietrze osłabia i wysusza włosy, przez co są później podatne na rozdwajanie się i wypadanie. 

Większość susząc włosy suszarką ustawia gorący nawiew. To błąd! Dlaczego?

4. Zrezygnuj z mocnych upięć

Mocne upięcia, lakier do włosów i ciasne kucyki pozwalają cieszyć się perfekcyjną fryzurą przez wiele godzin, ale trzeba pamiętać, że takie stylizacje bardzo osłabiają nasze kosmyki. Poza tym takie działania sprzyjają ich wypadaniu i plątaniu się. Dlatego warto dać włosom odpocząć i jeśli mamy możliwość - odpuścić sobie takie fryzury. 

Ciasne kucyki, mocne upięcia, koki - a to wszystko utrwalone lakierem. To nie jest dobry pomysł, jeśli marzą nam się piękne i zdrowe włosy.

5. Zadbaj o dietę i nawodnienie

Włosy często pokazują stan naszego organizmu. Jeśli chorujemy, przyjmujemy leki, niezdrowo się odżywiamy - wówczas kosmyki są pozbawione blasku, słabe i nie prezentują się najlepiej. Warto więc pomyśleć o zdrowej diecie bogatej w witaminy i minerały. Każdego dnia powinny się w niej znajdować porcje warzyw i owoców. Do tego, codziennie trzeba wypijać przynajmniej 1,5 - 2 litry płynów. Najlepiej, by była to woda mineralna. Korzystne będzie też zrezygnowanie ze wszelkich używek, napojów słodzonych i gazowanych. 

Zmiana codziennych nawyków pozwoli nam cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami. Warto więc je wprowadzić, szczególnie, że nie są zbyt uciążliwe, a efekty, jakie gwarantują mogą być naprawdę spektakularne!

Zobacz też: Mycie włosów - okazuje się, że większość z nas robi to źle!

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)