Warto poinformować o ciąży w kreatywny, niezapomniany sposób. Podpowiadamy, jak to zrobić!

PAŹDZIERNIK 3, 2021 - LIFESTYLE

Kreatywne pomysły na poinformowanie bliskich o ciąży

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiet. Nie ma co się dziwić, że wiele z nich chce przekazać tę nowinę w wyjątkowy sposób. Sprawdzamy, jak to zrobić!

Dwie magiczne kreski na teście ciążowym sprawiają, że wielu przyszłych rodziców chciałoby wykrzyczeć tę cudowną wiadomość. Warto jednak pamiętać, że pierwsze trzy miesiące wiążą się z dość dużym ryzykiem poronienia, wiec najlepiej jest wstrzymać się z ogłaszaniem tej wiadomości całemu światu, szczególnie w tym czasie. Po tym czasie spokojnie można już raczej ogłaszać radosną nowinę bliskim, z każdym tygodniem ryzyko komplikacji jest dużo mniejsze. Jak to zrobić, by każdy zapamiętał tę chwilę i chętnie ją wspominał?

Tort z dziecięcymi bucikami to hit

Dużą popularnością cieszą się obecnie torty ze zrobionymi z masy cukrowej bucikami i napisem „zostaniesz tatą/babcią/ciocią” czy „Będziemy mieli dziecko”. Taki tort można zaserwować bliskim na deser podczas np. rodzinnego spotkania czy obiadu. Widok takiego ciasta z pewnością wszystkich ucieszy, a jego smak będzie niezapomniany!

Krzyżówka z niezwykłym hasłem 

Podczas rodzinnego spotkania można zorganizować wspólną zabawę w postaci rozwiązywania specjalnie przygotowanej na tę okazję krzyżówki. Jej hasło powinno brzmieć „będziemy mieli dziecko’ czy „zostaniecie babcią/dziadkiem/ciocią/wujkiem”. Gdy uczestnicy zabawy odgadną hasło z pewnością ich radość będzie podwójna

Miłe liściki ze zdjęciem

Informację o powiększeniu się rodziny można przekazać także wysłać pocztówki czy liściki z informacją, że rodzina się powiększy. Można dołączyć do niego zdj. USG. Taka przesyłka z pewnością zaskoczy, ale i bardzo ucieszy! Zamiast listu można także wysłać MMSa,

Informacja o ciąży jest wyjątkowa. Warto więc ją przekazać w wyjątkowy, keatywny sposób!

Wyjątkowa fotoksiążka lub album

Ciekawym pomysłem jest też przygotowanie fotoksiążki badź z wspólnymi zdjęciami rodziców i na końcu informacją o powiększeniu się rodziny lub zdjęciem z USG. Taki upominek z pewnością ucieszy szczególnie przyszłych dziadków i będzie wspaniałą pamiątką, do której chętnie bedą wracać!

Zobacz też: Najpopularniejsze przesądy ślubne - czy je znasz?

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)