W second handach można znaleźć mnóstwo unikatowych, dobrych jakościowo ciuchów i to wielokrotnie znanych marek. Jak upolować tam prawdziwe modowe perełki?

PAŹDZIERNIK 14, 2021 - MODA

Jak znaleźć w second handzie prawdziwe perełki modowe? Najlepsze porady

Ubrania z drugiej ręki są obecnie hitem. Są tańsze, często bardzo dobrej jakości, a do tego w większości już unikalne. Kupowanie ich sprzyja też dbaniu o środowisko. Tylko jak znaleźć w second handzie prawdziwe perełki? Sprawdźmy!

Second handy, czyli tzw. lumpeksy, ciucholandy czy szmateksy - te punkty z używaną odzieżą cieszą się ogromną popularnością. Buszują w nich nie tylko panie, ale i panowie z całego świata.I uwaga - zakupy w tych miejscach robią nawet gwiazdy i celebryci, którzy szukają unikatowych modeli odzieży, których w sklepach na pewno nie znajdą. Wiele osób odwiedza właśnie takie miejsca nie tylko ze względu na oszczędność i środowisko, ale przede wszystkim na fantastyczne i niespotykane perełki, które mogą podkręcić każdą stylizację. Tylko jak je znaleźć?

Jeśli zależy nam na znalezieniu ubrań, których na próżno szukać w sklepach, wówczas warto odwiedzić second handy. Tylko jak znaleźć tam prawdziwe hity wśród tysięcy różnych modeli i fasonów?

Odwiedzaj małe lumpeksy

Błędnie przyjęło się, że w dużych lumpeksach łatwiej znaleźć prawdziwe odzieżowe skarby. Okazuje się bowiem, że w takich miejscach jest nie tylko dużo towaru, ale i dużo ludzi. Przez to trudniej znaleźć coś naprawdę ekstra. W małych second handach, często umieszczonych na osiedlach i blokowiskach znacznie łatwiej jest dokładnie przejrzeć towar i upolować prawdziwą modową perełkę.

Na poszukiwania poświęć trochę czasu

Lumpeksy mają to do siebie, że jeśli chcemy coś w nich znaleźć, to musimy naprawdę się postarać i poszukać nieco dłużej. Towar często jest ściśnięty, zdarza się, że niezbyt dobrze pogrupowany. Dlatego robiąc zakupy w takich miejscach należy spokojnie przejrzeć wieszak po wieszaku, by żaden "superciuch" nie uszedł naszej uwadze. 

Sprawdź kiedy jest dostawa towaru

Najlepsze hity można upolować w dniu dostawy, więc przed wizytą w second handzie warto dowiedzieć się, kiedy przywożą nowy towar. Wówczas jest on najdroższy, jednak jeśli zależy nam na upolowaniu odzieży wysokiej jakości, często bardzo znanych marek, to tego dnia bez wątpienia będzie najłatwiej to zrobić. 

Coraz więcej osób ubiera się w lumpeksach. I chodzi nie tylko o oszczędność. Jest to także okazja do znalezienia modowych perełek.

Nastaw się na przeróbki - często naprawdę warto!

Niestety w second handzie dany fason odzieży jest jeden jedyny. Nie ma możliwości przebierania w rozmiarach, jak to robimy w zwykłych sklepach. Warto jednak rozważyć przeróbki. Czasem wystarczy naprawdę niewielka ingerencja krawca, by dopasować do nas wybraną bluzkę czy spodnie. Czasem można udać się samemu coś podszyć czy naszyć, by nasza perełka była naprawdę ekstra. 

Sprawdź towar, który odwiesili inni

Przy przebieralniach często jest miejsce na odwieszenie rzeczy, które nie przypadły nam do gustu bądź na nas nie pasują. Jak wiadomo, w second handach często jest bardzo dużo osób i panie, które tam pracują nie mają możliwości, by na bieżąco odwieszać te ubrania. Warto je przeglądać, bowiem często to właśnie tam są modowe perełki, których szukamy. Szczególnie, że przecież z jakiegoś powodu, ktoś wcześniej zwócił uwagę na te ubrania!

Zobacz też: Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)