Piękny makijaż, to trwały makijaż. Jakie sposoby sprawią, że make-up utrzyma sie przez wiele godzin w nienaruszonym stanie?

PAŹDZIERNIK 5, 2021 - ZDROWIE I URODA

Jak utrwalić makijaż? Najlepsze sposoby!

Piękny makijaż, to trwały makijaż! Tylko co zrobić, by make-up wytrzymał przez wiele godzin w nienaruszonym stanie?

Idąc na imprezę czy bankiet chcemy wyglądać fenomenalnie. Ważna jest nie tylko fenomenalna kreacja, ale i perfekcyjny makijaż. Tylko co zrobić, by wytrzymał wielogodzinną zabawę i pozostał w nienaruszonym stanie?

1. Lakier do włosów może zdziałać cuda!

Jeśli nie mamy specjalnego, kosmetycznego utrwalacza do makijażu, możemy użyć lakieru do włosów. Wystarczy rozpylić kosmetyk kilka centymetrów od twarzy. Dzięki temu make-up wytrzyma nawet całonocne tańce. Należy jednak pamiętać, że spryskiwanie twarzy lakierem zbyt często nie wpływa dobrze na cerę. Zatyka pory i może jej szkodzić. Dlatego ta metoda sprawdzi się jedynie a awaryjnych sytuacjach. 

2. Mgiełki do utrwalania make-upu

Specjalne spraye do utrwalania makijażu dostępne w drogeriach i sklepach kosmetycznych to najlepszy sposób na to, by make-up wytrzymał przez wiele godzin. Wystarczy spryskać twarz fixerem, a tusz, cienie i podkład nie spłyną przez długi czas. Ta metoda jest najlepsza, jeśli chodzi o kondycję naszej skóry. 

Warto wiedzieć, jak można łatwo utrwalić makijaż, dzięki czemu pozostanie nienaruszony przez długi czas! Sprawdzamy, jak to zrobić!

3. Warstwowe nakładanie kosmetyków

Mało kto wie, że chcąc mieć piękny i trwały makijaż można też posłużyć się kilkoma trikami podczas aplikacji kosmetyków. Kremowe specyfiki należy nakałdać warstwowo. Na koniec całość utrwalamy pudrem. Dzięki temu make-up będzie znacznie trwalszy!

4. Puder przed podkładem

Dobrą metodą jest nałożenie pudru przed podkładem. Wiele pań może ten sposób zaskoczyć, ale naprawdę działa.  Taki trik doskonale wydłuża trwałość fluidu. Poza tym dość łatwo się go wówczas aplikuje. Dzięki tej metodzie twarz jest też wtedy idealnie wygładzona, a niedoskonałości zatuszowane.

Warto zainwestować w bazę pod podkład i pod cienie. Dzięki temu makijaż wytrzyma przez wiele godzin.

5. Baza pod podkład i pod cienie

Trwałość makijażu doskonale przedłuży baza pod podkład bądź pod cienie. Można ją kupić w drogeriach już na kilkanaście złotych. Wystarczy nałożyć ją na powieki czy twarz przed aplikacją kosmetyków. Dzięki temu nałożone specyfiki będą utrzymywały się znacznie dłużej, nawet w wysokich temperaturach.

Zobacz też: Manicure tytanowy – czy wyprze popularne hybrydy?

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)