Halloween to idealna okazja, by urządzić sobie filmowy seans z horrorów. Co warto obejrzeć tego wieczoru?

PAŹDZIERNIK 27, 2021 - FILMY I SERIALE

Zbliża się Halloween. Jakie horrory warto wówczas obejrzeć?

Halloween to nie tylko pomarańczowe dynie i zrobione z nich lampiony, to przede wszystkim noc pełna potworów i strachów. Warto wówczas zafundować sobie seans filmowy składający się z horrorów. Co wówczas warto obejrzeć?

Nawet jeśli nie jesteśmy fanami horrorów czy filmów grozy, to w halloweenowy wieczór nie wypada włączyć nic innego. Poza tym nutka strachu każdemu się przyda od czasu do czasu. Podajemy więc 3 najlepsze horrory, które warto zobaczyć. 

Obcy - 8. Pasażer "Nostromo"

Wysoko oceniany nie tylko przez widzów, ale i krytyków filmowych. Obcy - 8. Pasażer „Nostromo” to opowieść o załodze statku kosmicznego „Nostromo”. Podczas podróży w kosmos w 2122 r. ekipa dostaje niezwykły, bardzo tajemniczy sygnał na małej planetoidzie w układzie Zeta 2 Reticuli. Sygnał ten zostaje błędnie rozpoznany jako SOS, dlatego dochodzi do wybudzenia załogi z hibernacji. Załoga rakiety (z pewnymi problemami) ląduje na Acheronie. Podczas naprawy uszkodzenia, do którego wówczas doszło trzyosobowa ekipa zwiadowcza wyrusza, by zbadać tajemniczy sygnał. Wówczas natrafia na stary statek kosmiczny, w którego wnętrzu jest szkielet oraz setki skórzastych jaj. Wówczas jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez pająkowatą formę życia. Udaje mu się przeżyć, ale nikt nie wie, że Kene już nie jest taki, jakim był. Z czasem zainfekowany organizm przemienia się w straszliwego potwora, który sieje wokół strach i śmierć… Czy załodze uda się przeżyć to straszne spotkanie? 

Film nagrodzono Oskarem i wieloma innymi prestiżowymi nagrodami. 

Połączenie mrożącej krew w żyłach grozy z podróżą kosmiczną. Ukąszenie obcej istoty może zmienić świat...

Lśnienie

Film na postawie powieści Stephena Kinga „Jasność”. Opowiada historię Jacka Torrance, który podejmuje pracę jako zimowy strój górskiego hotelu „Panorama” w stanie Kolorado. Przenosi się więc tam razem z rodziną. Syn Jacka ma zdolności nadprzyrodzone i odkrywa, że oprócz nich w hotelu mieszka ktoś jeszcze… Z kolei sam Jack zaczyna zauważać widma niegdysiejszych mieszkańców hotelu i popada w paranoję… Niebezpiecznie robi się jednak dopiero, gdy pojawia się duch dawnego dozorcy hotelu - pana Grady’ego… Czy rodzinie uda się przeżyć w odciętym od świata hotelu.Ta historia, choć może nie wydawać się aż tak straszna, naprawdę mrozi krew w żyłach.

Film otrzymał 2 nagrody Saturn i wiele innych wyróżnień. 

Rodzina wybiera się do opuszczonego na zimę hotelu położonego w górach, a do tego obiekt jest nawiedzony - to nie może skończyć się dobrze... Czy poleje się krew? A jeśli tak - to czyja?

Palacz zwłok

Kolejnym horrorem, który będzie idealny na halloweenową noc będzie Palacz zwłok. Film opowiada historię Karla Kopfrkingla, który pracuje w krematorium i o dziwo - bardzo lubi swoją pracę. Uwielbia patrzeć jak ludzkie zwłoki zamieniają się w garstkę prochu, a dusza ulatuje w eter. A to wszystko odbywa się w niezwykłym spokoju, w rytm nastrojowej muzyki. Obłęd Karla, w który popada staje się coraz bardziej niepokojący. Z czasem będzie widział w zabijaniu ratowanie ludzkiej duszy, a wszystko zacznie sprowadzać do faszyzmu. To się nie może dobrze skończyć… Szczególnie, że palacz tylko czeka na odpowiedni moment na… no właśnie - na co? 

Czy osoba, która lubi palić zwłoki może być pełna zmysłów? Oczywiście, że nie... a pomieszanie zmysłów plus faszyzm, to mieszanka prawdziwie wybuchowa...

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)