Szczotkowanie ciała jest coraz popularniejsze. Nie ma co się dziwić - poprawia ukrwienie, ujędrnia i usuwa martwy naskórek. A poza tym można je wykonać samodzielnie. Tylko trzeba wiedzieć jak.

WRZESIEŃ 15, 2021 - ZDROWIE I URODA

Szczotkowanie ciała na sucho - to prawdziwy hit

Pielęgnacja ciała to istotna kwestia w zachowania przez lata zdrowej i jędrnej skóry. Zwykle dbamy o naszą cerę nawilżając ją różnymi balsamami. W ostatnim czasie hitem stało się jednak szczotkowanie ciała na sucho. 

Wykonywanie regularnego peelingu to popularny sposób dbania o naszą skórę. Zanim jednak zaczniemy złuszczać martwy naskórek, musimy odpowiednio nawilżyć ciało, do czego niezbędna będzie nam woda. Można jednak zadbać o zdrowy wygląd i dobrą kondycję skóry na całym ciele bez używania wody i kilku warstw balsamów, i kremów. Jak? Szczotkując ciało na sucho!

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho i jakie daje nam korzyści? 

To naprawdę prosty sposób na pozbycie się znienawidzonego cellulitu, a w dodatku naturalny i nieinwazyjny. Mowa o szczotkowaniu ciała na sucho, które stało się prawdziwym hitem w pielęgnacji. 

Cała branża beauty oszalała na punkcie szczotkowania ciała na sucho. Kosmetyczki są zgodne w tej kwestii i uważają, że ta czynność powinna stać się naszym codziennym nawykiem, ponieważ niesie za sobą mnóstwo korzyści dla naszej skóry. Chodzi o masaż szczotką, która została wykonana z naturalnego włosia. Zaletami takiego szczotkowania na sucho będzie ujędrnienie ciała, pobudzenie krążenia, a co najważniejsze reedukacja stresu.

Szczotkowanie ciała to jeden ze skóteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu i ujędrnienie ciała. Taki domowy zabieg wykonywany regularnie niesie ze sobą także inne korzyści. Warto wiedzieć jakie.

Po co sięgać po kolejny kubek kawy, by poczuć złudny przypływ energii z rana? W trakcie porannej toalety można wykonać sobie masaż szczotką z miękkiego włosia i od razu poczuć rozluźnienie np. spiętych po źle przespanej nocy mięśni. Szczotkowanie ciała bez użycia do tego mydła i wody, to naprawdę dobry pomysł. Dzięki takiej czynności lepiej złuszczymy martwy naskórek, a nasza tkanka tłuszczowa (szczególnie w newralgiczncznych miejscach, najbardziej podatnych na powstawanie cellulitu) rozłoży się równomiernie.

Kolejnym plusem przemawiającym za metodą szczotkowania ciała na sucho są względy finansowe. To domowy zabieg, a więc nie wymagających dużych nakładów pieniężnych, w które wliczają się chociażby specjalne produkty kosmetyczne. 

Jaką szczotkę wybrać?

Pamiętajmy, by do takiego masażu ciała na sucho kupić odpowiednią szczotkę z miękkim włosiem. Każdy ma inną skórę, jedni mogą mieć bardziej wrażliwą, dlatego tak ważna jest kwestia stopnia szorstkości szczoteczki do masażu. Po zabiegu regeneracyjnym, zawsze należy wyczyścić szczotkę. Taki domowy masaż możemy wykonywać śmiało codziennie. Masaż wykonujemy delikatnie, robiąc na ciele okrężne ruchy. Jeśli chodzi o szczotkowanie nóg, to zaczynamy to robić od dołu i powoli zmierzamy ku ich górnej partii.

Nasza skóra od razu stanie się zdrowsza, bardziej lśniąca i przede wszystkim jędrna, a cellulit w niechcianych miejscach na ciele, widocznie się zmniejszy. W dodatku przez szczotkowanie ciała na sucho, znacznie je dotlenimy i pozbędziemy się nagromadzonych w skórze toksyn. 

Polecamy taki masaż, jeśli nie mamy na jego wykonanie czasu codziennie, zafundujmy sobie go chociaż raz w tygodniu, a efekty i tak nas pozytywnie zaskoczą!

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)