WRZESIEŃ 25, 2021 - MODA

Od lat króluje w świecie mody i skandali. Za co kochamy styl Kate Moss?

Kate Moss to modelka, której życie zawodowe i prywatne śledzi niemalże cały świat. Czym skradała seca swoich wiernych fanów i z czego tak naprawdę zasłynęła?

Współcześnie uwielbiamy śledzić dokonania i życie prywatne aktorów, piosenkarzy, modelek czy innych gwiazd. Wiele pań chętnie przegląda zdjęcia znanych kobiet, by inspirować się ich stylizacjami. Jeśli chodzi o świat mody, to jedną z jego ikon jest niewątpliwie Kate Moss, którą nie bez powodu uznaje się za jedną z najpopularniejszych trendsetterek. A wszystko za sprawą jej oryginalnych, a czasem kontrowersyjnych i szokujących stylizacji.

Stylizacje Kate Moss, o których było głośno

Jedną ze stylizacji, która w całym świecie mody odbiła się głośnym echem z pewnością była ta z festiwalu Glastonbury. Wówczas gwiazda pokazała się w kaloszach, letniej bluzce i szortach. Co ciekawe – chociaż początkowo stylizacja wydawała się szokująca, kobiety z całego świata ją pokochały. Dziś możemy z powodzeniem zobaczyć panie z różnych zakątków ziemi, które właśnie tak się ubierają w letnie dni.

Mosse kocha zwierzęce pinty

Jedną z popularyzatorek hitowych obecnie zwierzęcych printów jest właśnie Kate Moss. Modelka nosiła już je w latach 90. i przez lata była im wierna. Chętnie sięgała zarówno po ubrania, jak i dodatki w cętki oraz te przypominające wężową skórę czy motyw zebry.

Niebanalne połączenia

Kate słynie też z łączenia elementów garderoby, które pozornie mogłyby do siebie nie pasować. Jednak ona jak nikt potrafi je tak zestawić, że wyglądają fenomenalnie. Chętnie zakłada rockową kurtkę do eleganckich sukienek, czy szpilki do sportowej odzieży. Wszystko jest jednak przemyślane i ze smakiem. Trzeba przyznać, że u Kate nie ma miejsca na tandetę i kicz.

Kate uwielbia błyszczeć. Nic dziwnego, że zawsze dobiera odpowiednie ozdoby do swoich stylizacji!

Wyraziste dodatki – to jest to!

Modelka słynie też ze swojego zamiłowania do mocnych, wyrazistych i dużych dodatków. Także tych wielokolorowych. To właśnie one nadają charakteru wielu jej stylizacjom. Pstrokata narzutka, jaskrawa torebka, czy ciężki wisior – Kate ma wiele pomysłów, co zrobić, by całość była modna i oryginalna.

Nawiązania do przeszłości

Kate wielokrotnie udowadnia, że to, co było modne kilka lat temu, może stać się modne i dziś. Wielokrotnie udowadniała, że uwielbia styl retro i nawiązywanie do przeszłości. Chociaż tę pewność siebie, może jej dodawać świadomość, że ona sama, jak nikt inny typuje nowe trendy w świecie mody.

Sprawdź: Płaszcze i kurtki - co będziemy nosić tej jesieni?

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)