Dobór bielizny pozwala podkreślić atuty i ukryć mankamenty. Tylko jak wybrać prawidłowe majtki czy biustonosz?

WRZESIEŃ 30, 2021 - MODA

Najczęstsze błędy w dobieraniu bielizny. Na co trzeba uważać, by uniknąć wpadki?

Często źle dobieramy bieliznę, przez co nałożone przez nas ubrania prezentują się nienajlepiej. Dlatego należy ją dobierać odpowiednio do swojej sylwetki. 

Wiele osób nie przywiązuje zbytniej wagi do doboru bielizny. A to poważny błąd. Noszenie zbyt ciasnego biustonosza czy majtek bądź bokserek (w przypadku panów) może mieć nawet konsekwencje zdrowotne. Poza tym jest to dość niewygodne.Oczywiście, jeśli nosimy luźne, oversizowe ubrania to nie będzie widać mankamentów naszej sylwetki, jeśli jednak postawimy na dopasowane kroje, to możemy mieć pewność, że będziemy wyglądać niezbyt dobrze. Jak tego uniknąć? Na co uważać?

Dobierając biustonosz należy zwrócić uwagę na miseczkę. Nie może być ani za mała, ani za duża.

1. Dobierz odpowiednio miseczkę biustonosza

Okazuje się, że Polki często kupują biustonosze w sieciówkach i to bez ich wczesnego mierzenia. Wybierają dany produkt „na oko”. To poważny błąd! Małe miseczki sprawiają, że część piersi wychodzi poza nie, przez co wyglądają bardzo nieestetycznie. Jeśli miseczka jest zbyt duża nie podtrzymuje piersi należycie i spłaszcza ją. Poza tym nałożenie bluzki na za duży stanik spowoduje, że jej górna krawędź będzie się marszczyć i odstawać. 

2. Ważny jest kolor 

Bieliznę należy dobierać do ubrań, które zakładamy danego dnia. Nałożenie czarnego czy czerwonego stanika pod białą bluzkę nie jest rozwiązaniem seksownym a kiczowatym i źle świadczącym o kobiecie. Z kolei założenie fig, których kolor mógłby prześwitywać nada naszej stylizacji wulgarności. Warto więc nosić cielistą bieliznę bądź dobierać ją do koloru noszonej odzieży. 

3. Krój majtek też jest istotny

Zaleca się, by do mocno dopasowanych spodni, szczególnie tych z cienkiego materiału, krótkich spódniczek oraz opiętych spódnic nie zakładać skąpych stringów, które będą się odciskać na materiale. To także nie dodaje seksapilu a wulgarności i kiczowatości. Jeśli nosimy obcisłe ubrania - dużo lepszym rozwiązaniem będą majtki bezszwowe, które nie będą zauważalne. 

Jeśli bielizna jest piękna i jest w naszym stylu - będzie niczym druga skóra. Jak więc taką dobrać?

4. Bielizna, która nie jest w naszym stylu

Ktoś mądry powiedział, że bielizna powinna być naszą drugą skórą. Chodzi o to, by nie czuć, że ją mamy. Ma być przede wszystkim wygodna i komfortowa. Nie ma nic gorszego niż założenie biustonosza czy majtek, które nie są w naszym stylu i cały dzień skupiamy się tylko na tym, że do nas nie pasują i tak naprawdę nie lubimy ich nosić. Dlatego warto wybierać taką bieliznę, z którą poprostu "będziemy się lubić”.

5. Zły dobór bielizny do typu figury

Warto wiedzieć, że nie wszystko pasuje do każdego. Panie o nadprogramowych kilogramach powinny np. unikać bielizny, która je podkreśla. Tak jest w przypadku np. stringów, które są bielizną przeznaczoną dla zgrabnych pań o jędrnych pośladkach. Z kolei panie z dużym biustem powinny postawić na biustonosze miękkie lub półusztywniane. W ich przypadku nie będzie dobry fason push-up (idealny dla pań, które nie zostały tak hojnie obdarzone przez naturę), który sprawi, że biust będzie tak duży, że może wyglądać wulgarnie, a nawet karykaturalnie. 

Zobacz też: Stylizacje z t-shirtem w roli głównej – najlepsze pomysły!

Justyna

redaktor

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Miłośniczka mody i podróży. Uwielbia śledzić bieżące trendy, jednak jak sama przyznaje - nie włożyłaby wielu kreacji promujących największe domy mody:)