MAJ 6, 2021 - ZDROWIE I URODA

Domowe płukanki do koloryzacji włosów

Piękne włosy, zachwycające zdrowym blaskiem i piękną barwą, nie muszą być marzeniem. Chcesz zadbać o swoje włosy, a jednocześnie uniknąć zabiegów w gabinecie fryzjerskim? Postaw na płukanki do włosów, które mogą cię zaskoczyć swoją skutecznością. Z jakiego wsparcia możesz skorzystać?

Jak korzystać z płukanek?

Płukanki do włosów to proste mikstury, które bez problemów przygotujesz we własnym domu. Dzięki nim w naturalny sposób poprawić kolor swoich włosów, a przy okazji zapewnisz im dodatkowe wsparcie. Jeśli chcesz osiągnąć dobre efekty, dopasuj rodzaj płukanki do swoich potrzeb, a przed jej wykorzystaniem umyj głowę i skorzystaj z odpowiednio dobranej odżywki. Po zamoczeniu włosów w płukance, owiń je ręcznikiem i pozostaw na przynajmniej 30 minut. Po tym czasie możesz przepłukać włosy wodą.

Płukanki rozjaśniające włosy

Jeśli masz włosy jasne, i chcesz podkreślić ich naturalny blask lub rozjaśnić je jeszcze bardziej, postaw na te płukanki do włosów, które znane są ze swoich rozjaśniających właściwości. Największym powodzeniem cieszy się płukanka z rumianku, bardzo chętnie wykorzystywana przez blondynki marzące o złotych refleksach. Włosy można też rozjaśnić płukanką, która powstaje z wody i soku z cytryny. Niestety, może ona wysuszać włosy, nie należy jej zatem stosować częściej, niż raz w tygodniu. Płukankę rozjaśniającą włosy można też przygotować z korzenia rabarbaru.

Jak przyciemnić włosy w naturalny sposób?

Nie brak też płukanek, dzięki którym możesz w naturalny sposób przyciemnić swoje włosy. Bardzo dobre efekty daje tu przyciemniająca płukanka kawowa, dzięki której możesz poprawić kolor włosów, a jednocześnie zadbać o skórę głowy i poprawić krążenie krwi. Jeśli masz nieco więcej cierpliwości, możesz przygotować płukankę z łupin orzechów włoskich. I ona przyciemni twoje włosy w naturalny sposób, a przy okazji poprawi ich formę. Jeśli chcesz przyciemnić włosy, a jednocześnie ograniczyć problemy z ich przetłuszczaniem się, możesz skorzystać z płukanki powstającej z szałwii oraz pokrzywy. Do włosów ciemnych nadają się też te mikstury, które przyrządza się z rozmarynu, kwiatów czarnego bzu lub kory dębu. Domowe płukanki do włosów to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób marzących o zdrowych włosach o pięknej barwie. Proste zabiegi pielęgnacyjne z takimi dodatkami sprawiają, że włosy wyglądają wspaniale, a ty masz pewność, że ich barwa jest zasługą tylko i wyłącznie naturalnych składników.

Rafał

Właściciel SuperModel.pl

Test