Modeling
pioro

Zostań modelką z akademią modelingu? Nie bądź naiwna!

 

Zostań modelką! Uwaga na naciągaczy!Organizatorzy "Akademii modelingu" zachęcają do wzięcia udziału w 4-dniowym szkoleniu hasłami: "profesjonalne szkolenia dla przyszłych modelek", "zapisz się i zostań modelką", "zainwestuj w swoją karierę". Zaintrygowana reklamą na stronie głównej, zjeżdżam nieco niżej, by zobaczyć "promocyjną" cenę szkolenia - 1450 zł.

W czasach, kiedy kryzys odbija się także na modelingu, a agencje niemalże biją się o nowe dziewczyny - organizatorzy nie tylko nie gwarantują niczego uczestniczkom szkolenia (no, poza "dyplomem uczestnictwa"), ale także każą im za to "nic" sporo zapłacić! Za tę kwotę, można np. spędzić tydzień w Tunezji, czy Turcji... I pewnie z takiego wyjazdu miało by się o wiele większy użytek, niż z rzeczonego "szkolenia".

Co więcej, organizatorzy ostrzegają dziewczyny przed naciągaczami, którzy "żerują na naiwności i braku doświadczenia początkujących modelek"! Czy nie jest to hipokryzja na najwyższym poziomie?! Przyjrzyjmy się kryteriom zapisu do Akademii - kandydatka musi mieć 15-20 lat i... wpłacić 100% kwoty, czyli 1450 zł w trakcie obowiązywania "promocji". Zakładając, że mam 150 cm wzrostu i ważę 80 kg, mogę zapisać się do "szkółki" i według obietnic organizatorów, zwiększyć swoje szanse na zostanie modelką! Rozumiem, że spotkania z dietetykiem, czy stylistką mogą poprawić mój sposób odżywiania, czy ubierania się, ale czy organizatorzy mają też magiczny sposób na dodanie kilku - kilkudziesięciu centymetrów i sporą redukcję wagi? Być może był to nieco ekstremalny przykład - prawda jest jednak taka, że nawet dziewczyna o właściwym wzroście i wadze, bez odpowiedniej urody nie ma szans na zostanie modelką! I żadne warsztaty, szkolenia, najwspanialszy styl, czy makijaż nie przybliżą ją do tego. Te pieniądze z pewnością lepiej wydać na wakacyjny wyjazd do ciepłych krajów, roczny karnet na siłownię, buty od D&G lub weekend w SPA dla dwóch osób - każda z tych rzeczy przyniesie więcej przyjemności i pożytku, niż "Akademia modelingu". A jej organizatorom proponuję zamiast ostrzegania przed naciągaczami - zmiany nazwy szkolenia - być może faktycznie nauczy ono dziewczyny, jak o siebie dbać, ale nie ma to i nie będzie miało nic wspólnego z byciem modelką.

 

powrót powrótd3d d3d

masakra jakas!!!! nie ma to jak zerowac na naiwnych malolatach!!!!

2009-05-06 16:05:05


69poziomka 69poziomka

o matko i ta cena. znam i mam w rodzinie wiele profesjonalnych modele. to one mogą mnie nauczyć co niego ;)

2009-10-01 16:09:19


hellokitty hellokitty

najdroższa 4 dniowa szkoła. :D Nie ma to tamto, chyba się skuszę ;p haha

2009-10-04 20:05:13


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009