Rozmaitości
pioro

Wiosenne przesilenie

 

Wiosenne przesilenie, kwitnąca gałązkaKalendarzowa wiosna już trwa, zegarki przestawione, dni coraz dłuższe, więc jak wychodzimy ze szkoły czy pracy noc jeszcze nie zapada. Robi sie coraz cieplej - aż chce się żyć! 

Ale upragnione wyższe temperatury, dłuższe dni i świat wreszcie budzący się do życia z zimowego snu, wiele z nas okupuje przeziębieniami lub słabszą formą psycho-fizyczną. Dlaczego nasz organizm nie cieszy się ze zmian jak my same? Jest po prostu... w szoku. Objawia sie to spadkiem kondycji, ospałością, huśtawkami nastrojów, rozdrażnieniem, czy osłabioną odpornością. Ale wcale nie musimy padać ofiarą matki natury. 

Co robić?

Po pierwsze - ruszać się!

Zima, nie oznacza wcale, iż mamy ją spędzić w zaciszu domowym, leżąc na kanapie z pilotem od telewizora w ręku. Przecież istnieje również coś takiego, jak... sporty zimowe ;). Jeśli ulubiony serial zamienisz na wieczorny spacer, wypad na narty, czy rundkę na łyżwach na pobliskim lodowisku, Twój organizm z pewnością będzie zahartowany i przygotowany na wiosenne aktywności.

Po drugie - jeść!

Oczywiście wcale nie mam na myśli obżarstwa! Wręcz przeciwnie, radzę zrezygnować ze słodyczy, czy tłustych, smażonych potraw. Polecam dietę bogatą w warzywa i owoce, ryby, nabiał, a także chude mięso. Kawę i herbatę lepiej zastąpić sokami owocowymi, zieloną, owocową lub ziołową herbatą. Rano, przed wyjściem z domu dobrze jest wypić szklankę wody z cytryną i miodem - dostarczymy naszemu organizmowi dawkę energii i witaminy C! 

Po trzecie - cieszyć się nadchodzącą wiosną!

Wyobraź sobie, że już za chwilę zrzucisz kurtkę puchową, a kozaki znów wyniesiesz do piwnicy. Wskoczysz w sandałki, a po dworze chodzić bedziesz z gołymi nogami. Twój rower znów ujrzy światło dzienne, a ściemniać się będzie dopiero późnym wieczorem. Jeśli pasuje Ci taka perspektywa, pomyśl o niej za każdym razem, gdy dopadnie Cię chandra i... ciesz się wiosną!

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009