Moda i uroda
pioro

Wielkie sprzątanie w kosmetyczce

Wiosenne dni, w których robimy przegląd i wietrzenie szafy, to również doskonały czas na to, aby surowym okiem przyjrzeć się zawartości naszych kosmetyczek. Zastanówmy się co zostaje, co potrzebujemy uzupełnić lub wymienić, a także w jaki sposób zadbać o produkty i akcesoria do wykonywania makijażu.

pedzle1. Wyczyść pędzle do makijażu. Po każdym użyciu zbiera się na nich warstwa naskórka, co sprzyja rozwojowi bakterii na ich powierzchni. Użyj specjalnego preparatu, dostępnego np. w Sephorze. W wersji ekonomicznej możesz również umyć pędzle letnią wodą z użyciem delikatnego szamponu do włosów. Następnie palcami nadaj włosiu oryginalny kształt i pozwól mu całkowicie wyschnąć, zanim założysz osłonę. Jeśli jednak włosie jest w złym stanie, sterczy nierównomiernie w różnych kierunkach i brak mu miękkości, to znak, że czas na zakup nowych pędzli.

 

kolory

2. Zadbaj o powierzchnię kosmetyków kolorowych. Czystym ręcznikiem papierowym delikatnie zetrzyj pierwszą warstwę pudru i podkładu w kompakcie, cieni do powiek, różu i szminek. Wytrzyj również pozostałości produktu w obrębie jego opakowania, np. w nasadce pomadki czy zakrętce słoiczka z fluidem.

 

 

data3. Sprawdź na opakowaniach kosmetyków datę ich przydatności do użycia od chwili otwarcia. Najszybciej swoje właściwości traci tusz do rzęs i powinien być wymieniony na nowy po upływie maksymalnie 3 miesięcy. Produkty o kremowej konsystencji, takie jak cienie do powiek czy róż, mogą pozostać w naszej kosmetyczce 1 rok. Natomiast najdłużej dobrą formę zachowają pudry, których możemy używać nawet do 3 lat. Czasem też wystarczy powąchać produkt - nieprzyjemny zapach oznacza, że jego czas się już skończył.

 

kosmet4. Zwróć uwagę na przechowywanie. Kosmetyki nie powinny być umieszczone w pobliżu źródeł ciepła czy promieniowania słonecznego, ponieważ czynniki te powodują utratę dobroczynnych właściwości, a także doprowadzają do zamian konsystencji, rozwarstwiania się czy parowania. Dlatego postaraj się nie 'gotować' swoich produktów do makijażu. Przechowuj je w czystej kosmetyczce lub pojemnikach z dala od kaloryfera i okna.

 

permodel_4882.jpg" alt="kosmet" />5. Sprawdź czy wszystkie produkty są szczelnie domknięte. Pozostawione luźno nakrętki i pokrywki mogą spowodować szybsze starzenie się produktu, poprzez dopływ tlenu lub wilgoci.

 

 

 

fot: elle.com

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009