Moda i uroda
pioro

Uwaga - waga!

 

anorektyczna modelkaWymiary i waga modelek od zawsze przyciągały niesłabnącą uwagę opinii publicznej. Częstokroć telewizja, prasa i portale modowe oraz informacyjne grzmią o królujących na wybiegach chorobliwie wychudzonych "wieszakach".

Rzeczywiście wiele z nich ma problemy z anoreksją i bulimią, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci jak to się stało w przypadku Brazylijki Any Caroliny. Przypadek 18-sto letniej dziewczyny, która zmarła z wycieńczenia spowodowanego notorycznym odchudzaniem się obiegł internet, łamy prasy i telewizje całego świata. Burza, którą ta straszna śmerć rozpętała przyniosła już pierwsze efekty.  W Mediolanie, Madrycie, czy Barcelonie organizatorzy pokazów nie wpuszczali na wybieg dziewczyn, o BMI (body mass index) niższym niż 18. Wychudzone modelki budzą tym większy sprzeciw, że najczęściej są one wzorem dla nastolatek i młodych kobiet, wśród których liczba zachorowań na anoreksję stale wzrasta. Coraz więcej osób, a zwłaszcz kobiet, odchudza się by poprawić w ten sposób swój wygląd i stać się bardziej atrakcyjnymi.

Jak jednak wszystko, tak i problem wagi ma drugą stronę medalu, a mianowicie - otyłość. Nadmierna waga i zbyt wiele centymetrów w biodrach, czy brzuszku, to efekt niezdrowego trybu życia, nieodpowiedniej diety i braku ruchu. Ale czynniki te mają także wpływ na nasze zdrowie. Powiedzenie "zdrowy grubas" niestety nie ma w sobie nic z prawdy. Bo za otyłością kryje się podwyższone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę, podwyższony poziom cholesterolu. Jednak o tych czynnikach nadwagi nie myśli się tak bardzo, dopóki jest się w młodym wieku i cieszy się dobrym samopoczuciem.

Młodym ludziom w dużym stopniu choroby kojarzą się ze starością, odkładają oni więc dbanie o zdrowie na później, nie licząc się z tym, iż nasze samopoczucie w dojrzałym wieku to własnie skutek sposobu funkcjonowania w młodości. Tego oczywiście tak łatwo zmienić się nie da, dlatego jeśli pragnienie uatrakcyjnienia swojego wyglądu jest motywatorem do schudnięcia - trzeba to traktować jako sukces.

O tym jak schudnąć zostało już napisanych wiele artykułów, jeszcze więcej książek i podręczników. Ale dieta i ruch, to nie jedyne sposoby na walkę z nadwagą. Pozostaje jeszcze stosowanie środków farmakologicznych hamujących łaknienie, które jednak bardzo często mają poważne skutki uboczne, w postaci np. depresji. Trzeba pamiętać, że zaspokajanie głodu jest jednym z silniejszych instynktów ludzkich i regulowanie go z pewnością nie należy do łatwych zadań!

Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z otyłością jest operacja żałądka - najbardziej drastyczna, ale i najskuteczniejsza metoda. Stosowana jest jednak najczęściej u osób z bardzo wysokim wskaźnikiem BMI, przekraczającym 40, ponieważ niesie za sobą także ryzyko związane z samą operacją.

Wniosek jest jeden - najlepiej zachować umiar w jedzeniu i dbać o zdrowy tryb życia, by nie popaść z jednej skrajności w drugą. Spróbujmy znaleźć swój własny złoty środek, nie tylko by utrzymać atrakcyjny wygląd, lecz także z szacunku dla zdrowia i naszego ciała!

 

*zdjęcie ze strony www.anorexicmodels.com

 

powrót powrótd3d d3d

jeju!!!!!!!!!!! ta modelka jest masakrycznie chuda!!!!!!!!!!!! przegiecie!!!!!!!!!

2009-04-16 13:41:49


kristia kristia

jak dla mnie to nie jest już modelka... ubranie najlepiej wygląda na dziewczynie która ma co nie co a nie same kości. Nie rozumie takich dziewczyn które za wszelką cenę popadają w chorobę wystarczy jeść z umiarem i ćwiczyć a nie głodzić się;/

2009-04-16 14:10:22


Patus_1710 Patus_1710

ubrany kosciotrup nic wiecej... masakra..;|

2009-04-26 18:22:51


kasia kasia

ja sie wyleczyłam z bulimii i anoreksji na zmiane z programem herbalife, dietetyk mi dobrał program indywidualnie do potrzeb i jest git ;D a na zdjeciu to jest masakra!! ;OO

2009-05-07 21:02:01


jednaszansa jednaszansa

o mój Boże...... straszne.. ;/ ja nigdy nie chciałabym tak wyglądać, nie wiem co kobiety i dziewczyny widza w tym ładnego ;/ skóra i kości... i ubranie... ;/

2009-08-04 16:29:20


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009