Moda i uroda
pioro

Panna młoda w bieli.

 

Panna młoda w bieli

Sezon ślubny powoli się zaczyna, a wraz z nim dylematy wielu kobiet, co na siebie włożyć. Panny młode mają nieco ułatwione zadanie, wiadomo przecież że na własnym ślubie pojawią się w białej, długiej sukni. Czy rzeczywiście?

Dziś moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Wprawdzie obowiązują w niej pewne zasady, jednak i one ewoluują dostosowując się do coraz bardziej liberalnego podejścia do stroju. Jeszcze nasze mamy pilnowały, by torebka miała taki sam kolor co buty, czy pasek, a paznokcie pomalowane tym samym odcieniem, co kolor szminki. My zakładamy żółte buty, wrzucamy komórkę do torby w kwiatki, paznokcie mają kolor fioletu, a usta soczystej brzoskwini. Moda zdaje się wchodzić w erę, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

Są jednak okazje, takie jak śluby, wizyta w kościele, czy pogrzeb, kiedy, trochę z szacunku do tradycji, trochę z chęci dostosowania się do pozostałych, rezygnujemy z czarnych paznokci i wracamy do reguł, którymi kierują się starsze pokolenia.

Wprawdzie w sklepach z sukniami ślubnymi pojawiają się już te w innych kolorach, to panny młode sięgają najczęściej po kreacje w bieli, czy kolorze kości słoniowej. Nieco bardziej odważne, może zdecydują się na krótką sukienkę, ale i tych nie znajdziecie za wiele w kolekcjach ślubnych. Pytanie więc, czy będąc gościem na czyimś ślubie, można sobie pozwolić na białą kreację, jeśli nie będzie ona strojną, z ciągnącym się po ziemi trenem, suknią?

Myślę, że większość z Was zgodzi się ze mną, jeśli napiszę, iż biel zarezerwowana jest dla panny młodej! Ślub to jeden z ważniejszych dni w życiu dwojga ludzi. Większość dziewczynek marzy o wielkim balu i pięknej sukni, o byciu w centrum uwagi, dlaczego coś tak banalnego, jak kolor sukienki, miałoby to popsuć? Zwłaszcza, że byłaby to złośliwość bliskiej osoby - na ślub zapraszamy przecież rodzinę i przyjaciół. Jeśli więc darzymy sypatią parę młodą, nie starajmy się tego dnia odwracać od niej uwagi. 

Warto też pamiętać, że ślub to w pewnym sensie hołd składany tradycji, dlatego wiedzie ona prym przed modą, również w kwesii strojów.

 

powrót powrótkristia kristia

na zdj bardzo fajna sukienka ...

2009-04-16 14:13:20


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009