Moda i uroda
pioro

Ochroń swoje włosy zimą

 

Włosy zimąSzampon Protein RX marki FekkaiMaska na włosy KariteOdżywka na włosy Force Vector z serii Expert firmy L'OrealSuszarka firmy Philips

Zima jest szczególnie trudnym czasem dla naszych włosów. Wystawione na zimny wiatr i ciągłe zmiany temperatur, gdy przechodzimy z nagrzanych pomieszczeń na mróz i z powrotem, mogą ulec wysuszeniu, stać się kruche i łamliwe. Aby zminimalizować zagrożenia wystarczy zastosować kilka prostych wskazówek.

1. Mycie

Pamiętaj, że szampon rozpuszcza i zmywa nie tylko zanieczyszczenia, ale także spłukuje naturalną barierę ochronną włosów. Nigdy nie używaj szamponu bezpośrednio na włosy – kroplę kosmetyku, np. z linii Protein RX marki Fekkai, należy spienić z wodą w dłoniach i dopiero wówczas delikatnie wmasować. Staraj się unikać zbyt intensywnego szorowania, które mogłoby spowodować uszkodzenia mechaniczne. Pozwól swoim włosom odzyskać naturalny stopień natłuszczenia i myj je co drugi dzień.

2. Odżywianie

W okresie niskich temperatur i bardzo suchego powietrza zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach ogrzewanych, stosuj mocniejsze odżywki, o większej zawartości dobroczynnych składników naturalnych, np. Force Vector z serii Expert firmy L’Oréal. Pozostaw preparat na włosach na kilka minut – jest to czas potrzebny na otwarcie łusek włosa i przyjęcie substancji odżywczych. Dodatkowo o tej porze roku dobrze jest stosować codziennie kosmetyk bez spłukiwania, np. w sprayu. Raz w tygodniu zrób sobie wieczór dla urody i wmasuj we włosy specjalny podgrzany olejek lub maskę, np. z linii Karité marki René Furterer. Następnie owiń głowę ciepłym ręcznikiem i pozwól preparatowi działać przez godzinę lub dwie.

3. Suszenie

Nie wychodź z domu z mokrą głową! Wilgotne włosy wystawione na działanie niskiej temperatury ulegną nieodwracalnym uszkodzeniom. Dlatego tak ważne jest całkowite wysuszenie. Jeśli to możliwe, pozwól swoim włosom wyschnąć naturalnie. Ewentualnie użyj suszarki z opcją jonizacji powietrza, np. firmy Philips, dzięki czemu poszczególne pasma zostaną wygładzone i nie będą się elektryzować. Innym sposobem na walkę z puszącymi się kosmykami jest przeczesanie już wysuszonych włosów grzebieniem, uprzednio spryskanym lakierem utrwalającym. Używaj szczotek wykonanych z naturalnego włosia, zrezygnuj natomiast z inwazyjnych prostownic i lokówek.
Jeśli znasz jeszcze inne sposoby na ochronę włosów zimą, napisz o tym tutaj.

 

 

foto: www.your-hairstyles.com, www.bathandbodyworks.com, www.istyl.pl, www.renefurterer.com, www.philips.pl

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009