Modeling
pioro

O modelkach, dla modelek

 

O modelkach dla modelekObecnie modeling odkrywa przed nami wszystkie swoje sekrety. Nie ruszając się z domu, możemy widzieć, co dzieje się za kulisami najważniejszych pokazów i dowiedzieć się, jak wyglądają castingi dla modelek czy choćby sesje zdjęciowe. Jak wobec tego traktować programy-reality show z udziałem modelek lub dopiero przyszłych gwiazd wybiegów?

Przede wszystkim nie wolno ich oceniać bezkrytycznie - stworzenie grupy osób biorącej udział w reality show samo w sobie jest sztuczne. Bohaterom programów poświęca się wiele uwagi, podczas gdy w prawdziwym życiu agencje często nie mają czasu, aby każdą ze swoich modelek, krok po kroku, wprowadzać we wszystkie tajniki świata mody. Dlatego też mówienie, że do pracy modelki niezbędny jest przyśpieszony kurs dojrzewania, nie jest bezpodstawne. Z wielu programów tworzonych przez agencje/byłe topmodelki na szczególną uwagę zasługują trzy: A Model Life - prowadzony przez Petrę Nemcovą i organizowany przez jej agencję, Next, program przedstawiający sześć modelek i ich modelingowe zmagania w Nowym Jorku. Trzy z nich mają doświadczenie, reszta uczy się wszystkiego od podstaw, dlatego to program skierowany nie tylko do przyszłych, ale także początkujących modelek. IMG stworzyło Model Live - reality show z udziałem swoich 3 początkujących modelek - 2 z nich mają już na swoim koncie spore sukcesy, jednak wszystkie wciąż są nowymi twarzami w agencji, znajdując się w dziale Development. Wyjątkowo obiektywny program przedstawia bardzo ważne momenty w życiu dziewczyn decydujących się na karierę modelki oraz pracę w czterech najważniejszych stolicach mody. Kolejnym wartym uwagi programem jest Australia’s Next Top Model, który w odróżnieniu od oryginału Tyry Banks (America’s Next Top Model) jest jakościowo lepszy - wybór uczestniczek z reguły nie budzi kontrowersji. Australia’s Next Top Model szczególnie zainteresuje przyszłe modelki.

 

Magda Pałuba

 

powrót powrótd3d d3d

pytanie na ile te reality show odzwierciedlaja prawde!

2009-04-22 12:34:28


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009