Modeling
pioro

Modelką być

 

modelka, modeling, praca modelki, wyrzeczenia, karieraPolskie modelki nie mają niestety tak łatwego zadania, jak Francuzki, Włoszki, czy Amerykanki. Rynek modelingowy w Polsce jest rynkiem dosyć niewielkim (patrz: Polski rynek reklamy telewizyjnej z punktu widzenia agencji modelek). Dlatego dziewczyny, które myślą o pełnowymiarowym modelingu nie unikną wyjazdów zagranicznych - one tak naprawdę są niezbędne, by stać się profesjonalną modelką.

W karierze modelki rozróżniamy kilka etapów.praca modelki, fotograf, sesja zdjęciowa, kariera

Pierwszy z nich, jest to okres budowania książki - pierwsze zdjęcia to najczęściej tzw. testy. W zależności od fotografa mogą one być darmowe (fotograf, modelka, fryzjer, wizażystka poświęcają swój czas, nikt nikomu nie płaci, bo każde będzie wykorzystywać potem zrobione zdjęcia w swoich portfolio) lub płatne (ceny obecnie wahają się w granicach 300-600 zł za sesję). Najczęściej to agencja płaci za pierwsze zdjęcia, modelka rekompensuje jej ten wydatek ze swoich przychodów, gdy zacznie już zarabiać. W pierwszym etapie zdjęcia testowe spełniają bardzo ważną rolę - pozwalają agencjom oraz potencjalnym klientom wyrobić sobie pogląd na temat dziewczyny, jej urody, fotogeniczności. Modelka mając już pierwsze zdjęcia ma większe szanse na zdobycie pracy, niż dziewczyna, która nie ma jeszcze żadnych. Pierwsze zlecenia to nie tylko pierwsze pieniądze, ale również kolejne zdjęcia (oczywiście w zależności od pracy - nie wszystkie fotki nadają się do umieszczenia w portfolio).

Tutaj zaczyna się drugi etap rozwoju modelki. Zdobywa ona doświadczenie, wyjeżdża zagranicę, jej książka staje się coraz bardziej rozbudowana - można powiedzieć, że jest już profesjonalną modelką. Oczywiście może ona pracować nadal w Polsce, ale należy mieć świadomość tego, że modeling w kraju ma charakter jedynie dodatkowy, dlatego modelka powinna skupić się raczej na rynkach takich jak Nowy Jork, Mediolan, Paryż, Tokio, Hongkong, Hamburg. Większość modelek przynajmniej przez pewien okres rezygnuje ze studiów, czy pracy w innym charakterze, przychodzi jednak zawsze czas (etap trzeci) kiedy dziewczyna zaczyna myśleć o przyszłości - jak wiadomo modeling w bardzo rzadkich przypadkach jest zajęciem na całe życie.

Każda dziewczyna obiera inną drogę, niektóre idą na studia, niektóre stają się fotografami, wizażystkami, czy stylistkami, jeszcze inne szukają pracy zupełnie niezwiązanej ze światem mody. Modeling nie kończy się jednak gwałtownie - inne zajęcia nie wykluczają sporadycznego pozowania do zdjęć czy zagrania roli w reklamie tv.

 

powrót powrót69poziomka 69poziomka

hehe takkk wiem coś o tym :]

2009-03-30 15:32:59


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009