Moda i uroda
pioro

Nie tylko dla modelek, czyli jak o siebie dbać, cz. I

Powszechnie pokutuje stereotyp o modelkach, które dla utrzymania odpowiedniej sylwetki stosują drakońskie diety, zmuszają się do kulinarnych wyrzeczeń. Nie chciałabym się rozwodzić nad kwestią modelek i ich diet, ponieważ jak to ze wszystkim bywa i tutaj jest wiele odcieni szarości. Z pewnością modelki są pod większą presją utrzymania szczupłej sylwetki niż przeciętna kobieta, jest to jednak zrozumiałe - przecież to właśnie ich wygląd jest dla nich źródłem zarobków. Bez względu jednak na to, czy jest się modelką, czy nie, każdej kobiecie zależy na tym, by dobrze wyglądać, a smukła figura jest czymś, czego kobiety chcą, o czym marzą, do czego dążą.

dbać o siebie, dbaj o siebie, sport, relaks, zabawa

Między wyglądem, a samopoczuciem istnieje dodatnia zależność. Jeśli ktoś czuje się atrakcyjnie, podoba się sobie, emanuje energią, która jest widoczna dla otoczenia. I odwrotnie - czując się źle i nieatrakcyjnie, wysyłamy sygnały, które wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani. Zdarza się, że osoba obdarzona przeciętną urodą przyciąga innych do siebie jak magnes, a wyjątkowo piękna dziewczyna, czy przystojny mężczyzna, będą pozostawali niezauważeni. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od naszej "głowy". To tutaj rodzi się nasz obraz, nasze postrzeganie siebie. Dlatego dbanie o siebie powinno rozpocząć się właśnie tutaj.

Nie warto zamęczać się dietami, ćwiczeniami, czy w skrajnych przypadkach zabiegami plastycznymi, gdy po prostu... nie lubimy siebie. Dlatego zanim rozpoczniemy treningi na siłowni 7 razy w tygodniu oraz dietę ograniczymy do samych sałat, warto się zastanowić nad tym, jakie nastawienie mamy do siebie samych.

 

powrót powrótsilviana silviana

takie diety cud sa do bani :p

2009-04-10 08:32:09


xKllaudiax xKllaudiax

Moim zdaniem najważniejsza jest aktywność fizyczna zwłaszcza na świeżym powietrzu :D Oraz na ograniczeniu się z słodyczami i zrezygnowanie z fast foodów :)) !

2010-01-28 16:19:53


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009