Modeling
pioro

Co zrobić, jeśli rodzice mówią modelingowi NIE?

 

rodzice mówią nieKariera modelki to w pewnym momencie życia, marzenie prawie każdej dziewczyny. Niektórym chęć ta przechodzi, niektóre postanawiają marzenie to zrealizować. Co jednak zrobić, gdy rodzice nie chcą słyszeć o zawodzie modelki? 

Usłyszałam kiedyś opinię, że modeling to „szara strefa“, zapewne wielu rodziców ma mieszane uczucia z nim związane. Pierwszym krokiem do przekonania rodziców jest wysłuchanie i zrozumienie ich wątpliwości. Najważniejszym jest, by rozmawiać z nimi spokojnie i bez zbędnych nerwów wysłuchać ich argumentów. Postaraj nie obrażać się na nich, nie wykrzykiwać ze łzami w oczach, że chcą odebrać Ci Twoją życiową szansę. Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, a jeśli czegoś zabraniają to z troski o swe pociechy. Dlatego tylko spokojna rozmowa jest w stanie uratować sytuację. Oczywiście Tobie trudno będzie przekonać rodziców, jeśli o modelingu jeszcze sama niewiele wiesz. Dlatego rozpocznij od poszukiwania agencji modelek. Wyślij swoje zdjęcia, a jeśli zaprosi Cię ona na spotkanie poinformuj o wątpliowściach Twoich rodziców. Jeśli jesteś niepełnoletnia na wizytę do agencji nie idź sama. Porozmawiaj z rodzicami, powiedz że sama nie chcesz ich przekonywać i poproś o to, by udali się z Tobą na spotkanie do agencji. Pamiętaj, że pierwsza wizyta do niczego Cię nie zobowiązuje. Jest to okazja do poznania się, porozmawiania o niejasnościach, wysłuchania ludzi, którzy modelingiem zajmują się profesjonalnie. 

Rozmowa z nimi zapewne uspokoi także Twoich rodziców, którzy zobaczą, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. 

Ważne jest, byś nie zapominała o tym, że dla rodziców, Twoje dobro jest najważniejse. Dlatego nie unoś się w rozmowach, zadeklaruj, że nie zrobisz niczego, na co nie wyrażą zgody, że prosisz jedynie o to, by nie podejmowali pochopnej decyzji i zgodzili się na wspólną wizytę w agencji modelek. 

 

powrót powrótn00nst00p n00nst00p

sciema;D... co tam rozmowa... gadaniem nic sie nie zalatwi... trzeba zaczac dzialac...

2009-04-15 12:26:21


d3d d3d

a co uciekniesz z domu i zostaniesz modelka? chyba rozmowa jest latwiejszym rozwiazaniem na poczatek!

2009-04-16 13:47:00


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009