Moda i uroda
pioro

Makijaż na codzień. Makijaż od święta.

 

makjaż, make up, kosmetykiMakijaż jest obusieczną bronią - może dodać nam urody i podkreślić piękno naszej twarzy, może ją również bardzo skutecznie oszpecić. Rozróżnienie na make up codzienny oraz ten świąteczny, czy imprezowy jest bardzo istotną rzeczą. Bo o ile naturalny makijaż lub jego brak w clubie nikogo nie zdziwi i nie zaszokuje, to wieczorowy malunek na twarzy do szkoły, czy pracy nie jest najlepszym pomysłem. Reguła jest więc następująca - lepiej być delikatniej pomalowaną, niż zbyt mocno.

Zacznijmy jednak od początku, czyli - dobrze dobranego podkładu. Dziewczyny o ładnej skórze mogą z niego spokojnie zrezygnować, ale jeśli mamy jakieś zastrzeżenia do swojej cery - przebrawienia, sińce pod oczami, podkład doskonale zamaskuje drobne niedoskonałości. Należy pamiętać o odpowiednim kolorze podkładu, który nie powinien odbiegać od naturalnego koloru naszej skóry. Przy kupowaniu najlepiej nałożyć odrobinę na wewnętrzną część nadgarstka i sprawdzić kolorystykę w świetle dziennym - to bardzo istotne, ponieważ światło w centrach handlowych i sklepach niestety przekłamuje kolory. Wierzcie mi, dziewczyna o jasnej karnacji dodająca sobie opalenizny brzoskwiniowym kolorem nie wygląda dobrze! Zanim użyjecie dużo ciemniejszego podkładu zastanówcie się jak będzie wyglądać i gdzie przebiegać granica pomiędzy pomalowaną skórą, a tą saute. Takie kontrasty nigdy nie wyglądają dobrze, ponadto bardzo łatwo o nierówne rozprowadzenie podkładu i uzyskujemy coś na wzór "maski". Jeśli jednak uważamy, iż jestesmy zbyt blade, lepiej użyć podkładu pasującego do naszego koloru skóry, a kolorków dodać sobie przez nałożenie pudru brązującego - efekt będzie z pewnością lepszy i bardziej naturalny.

Podład to tak naprawdę połowa sukcesu, teraz wystarczy wytuszować rzęsy, smagnąć policzki różem lub wspomnianym przeze mnie pudrem opalizującym, usta błyszczykiem i makijaż na codzień gotowy. Radziłabym zrezygnować z czarnych kresek, lub bardzo kolorowych cieni do powiek - takie "szaleństwa" zostawmy lepiej na specjalne okazje. A tutaj już zupełna dowolność, warto jednak pamiętać o jednej zasadzie - przy mocno pomalowanych oczach, najlepiej usta pozostawić w kolorze naturalnym, użyć błyszczyka, jeśli natomiast mamy ochotę na karminową szminkę - lepiej by makijaż oczu był bardzo dyskretny. Nie chcemy przecież wyglądać jak klown!

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009