Podróże
pioro

Leve-me para Algarve, por favor czyli proszę mnie zawieźć do Algarve

AlgarveAlgarveAlgarveAlgarveLeve-me para Algarve, por favor…czyli proszę mnie zawieźć do Algarve.

Jest to jeden z najurokliwszych rejonów położonych w południowej Portugalii obejmujący całe południowe wybrzeże.  W  wakacje prowincja ta przepełniona jest  angielskimi turystami, którzy nawijają się na każdym kroku. W sezonie turystów jest tu  więcej niż samych mieszkańców, a zimą teren  wymiera. Najniższa temperatura w Algarve spada do 10 stopni celsjusza, natomiast latem osiąga ponad 40 stopni. Jest to idealny rejon dla fanów sportów wodnych, w szczególności surfingu, a także dla rodzin, czy po prostu osób pragnących wyjechać i się zrelaksować. Każda z miejscowości położonych w Algarve jest inna, jednakże by poznać prawdziwy urok tego rejonu i znaleźć fascynujące miejsca, należy pytać się mieszkańców, a nie czerpać wiadomości z informacji turystycznej.

Dla fanów wielkich plaż, imprez i sklepów, polecam miejscowość Portimao. Na Praia da Rocha znajduje się cała ulica klubów, które wieczorami przepełnione są turystami wracającymi z największej plaży położonej tuż obok centrum. Przechadzając się tą ulicą nie zdziwcie się kiedy właściciele tamtejszych pubów będą Was zapraszać do swojego pubu, a gdy już się tam znajdziecie, przysiądą się i będą Wam opowiadać historie swojego życia.

Miejscowością znajdującą się obok Portimao, jednakże zupełnie inną jest Carvoeiro. Tutaj nie znajdziesz żadnych klubów ani wieżowców.  W nocy panuje głucha cisza, a nad ranem budzić Cię będzie pastuszek prowadzący łaciate kozy przez ulicę. Niestety komunikacja miejska jest bardzo ograniczona, a bez samochodu bardzo ciężko jest się tam przemieszczać, w szczególności gdy temperatury osiągają 40 stopni. Dobrym wyjściem będzie wypożyczenie samochodu (a wypożyczalni jest tam bardzo dużo) bądź podróżowanie autostopem. Portugalczycy są bardzo serdeczni i otwarci, więc nie będzie problemu ze złapaniem stopa. Carvoeiro jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, którzy cenią sobie wypoczynek, spokój i naturę.

Kierując się na południowy - zachód natkniemy się na typowo surferskie miejscowości: Arrifana, Sagres, Aljezur czy Alvor.  Miejscowości te słyną z długich i szerokich plaż, a fale sięgają tam  do 7 metrów. Sagres jest najbardziej wysuniętym na południe terenem i jadąc tam, możesz śmiało powiedzieć, że stałeś na najbardziej wysuniętym punkcie Europy.  Miasto te jest uważane za mekkę surfingu, a w ciągu dnia można tam spotkać licznych turystów i miejscowych siedzących na plaży i wyczekujących na fale.

Osoby ceniące sobie wytworność i wygodę, powinny wybrać się do Vilamoury, w której można zobaczyć najbardziej okazałe i najdroższe jachty w rejonie Algarve, a także zatrzymać się w ekskluzywnym hotelu.
Vilamoura co roku przyciąga  do siebie fanów golfu, gdyż tam znajdują się jedne z największych i najekskluzywniejszych pól golfowych w Portugalii.

Algarve jest rejonem w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będąc tam, warto jest zwiedzić kilka miast, gdyż każde z nich posiada swój indywidualny urok.

fot: Natalia Jata

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009