Rozmaitości
pioro

Świat, który oszalał na punkcie kawy

 

kawaKawa pojawiła się w Europie dopiero w XVI wieku, chociaż znana była już w I tysiącleciu p.n.e. w Etiopii. Wprawdzie w porównaniu z Afryką, czy Bliskim Wschodem jesteśmy dość "opóźnieni" w spożywaniu kawy - jest ona dziś jednym z popularniejszych napojów. Ale pełni też nieco inną rolę, niż zaspakajanie pragnienia - stała się swoistym rytuałem, pretekstem do spotkań. Pod sformułowaniem "na kawę", kryje się bardzo wiele znaczeń. Może oznaczać randkę, gdy kawę proponuje kobiecie mężczyzna. Może oznaczać spotkanie towarzyskie z plotkami, gdy "na kawę" umawiają się przyjaciółki. Może być wyrazem zmęczenia, gdy mówimy w pochmurny dzień, że potrzebujemy kawy. 

Kawa na dobre zadomowiła się w naszym życiu. Dzięki zawartości kofeiny działa pobudzająco. Niektórzy twierdzą, że nie są w stanie rozpocząć dnia, bez łyka tego aromatycznego napoju. Nie bez powodu na świecie produkuje się rocznie aż 6,7 miliona ton tej używki!

Jednak dla każdego "kawa" oznacza coś innego. Są osoby, które piją espresso - mocną, małą kawę, inni preferują kawę z mlekiem, tzw. latte, jeszcze inni cappucino. Niektórzy swoją kawę słodzą albo mleko zastępują napojem sojowym. Niektórzy dodają do kawy syrop smakowy, jeszcze inni piją ją z amaretto lub górą bitej śmietany. Sposobów jest bez liku - wystarczy ruszyć wyobraźnię i znaleźć swój ulubiony mix.

Można też dać się zainspirować, odwiedzając jeden z tzw. coffee shop'ów (w Polsce najpopularniejsze to Coffee Heaven, Nescafe, Mercer's). Dostaniemy w niej różne mieszanki, do tego ciasteczko albo muffin'ek (czyli babeczka). Naszą kawę możemy wypić na miejscu - wtedy zaserwowana będzie w kubku lub wziąć ją na wynos. Widok osoby z papierowym kubkiem w ręku jest obecnie bardzo trendy i nieraz pojawia się w produkcjach filmowych - głównie zza oceanu. 

A teraz chwila przerwy, na moją ulubioną kawę, z dużą ilością mleka, miodem i cynamonem :) I Wy możecie podzielić się z nami oraz innymi Użytkownikami portalu, opisując swoje przepisy na ten napój wszechczasów!

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009