Podróże
pioro

Hongkong - Nowy Jork Dalekiego Wschodu

 

hongkong, chiny, podróże, przygoda, nowy jorkHongkong to metropolia, w której Wschód spotyka się z Zachodem. Chociaż 96% mieszkańców to Chińczycy, używający kantońskiej odmiany języka chińskiego, to wpływy brytyjskie są tu nadal wyraźnie widoczne. Fakt ten nie dziwi, przecież Hongkong przez prawie 150 lat należał do Wielkiej Brytanii. Co bardzo rzadko spotykane w Azji, bardzo wielu mieszkańców Hongkongu mówi po angielsku, a to znacznie ułatwia poruszanie i życie w tym mieście. Coraz więcej jest ludności napływowej z kontynentalnych Chin, dlatego np. w metrze informacja o następnej stacji, czy też ostrzeżenie przed zamykającymi się drzwiami wybrzmiewa w trzech językach - mandaryńskim, kantońskim i angielskim.

Hongkong jest miastem imponującym, nazywanym przez niektórych Nowym Jorkiem Dalekiego Wschodu. Początkowo przytłacza drapaczami chmur, wąskimi uliczkami i estakadami wśród budynków, potem jednak hektyczny klimat zaraża i człowiek zaczyna funkcjonować w rytmie metropolii. 

Jest to raj dla osób kochających zakupy, sklepy wolnocłowe oferują ekskluzywne towary w nieco mniej szokujących cenach, niż np. w Polsce. 

Chociaż spędzenie całego życia w Hongkongu może być męczącym doświadczeniem, to z pewnością kilkutygodniowy pobyt jest wspaniałą przygodą. Po wyjeździe z metropolii trudno nie kojarzyć innych miast z prowincją... Jednak jak wszystko, tak i Hongkong ma swoje dobre i te nieco gorsze strony. 

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009