Moda i uroda
pioro

Fryzjerskie grzeszki

fryzjerskie grzeszkiPiękne, błyszczące, opadające kaskadami na ramiona włosy to jeden z nieodłącznych atrybutów kobiecości. Co zrobić, by swym wyglądem budziły zachwyt płci przeciwnej i ukłucie zazdrości wśród płci pięknej? Istnieje parę żelaznych reguł, którymi należy się kierować w pielęgnacji włosów.

Reguła nr 1

Powiedz stanowcze NIE prostownicy i lokówce!

Bez względu  na to, czy jesteśmy posiadaczkami loków, czy włosów prostych jak druty, pewnie raz na jakiś czas tęsknimy za całkowitą odmianą. I dobrze, metamorfozy to cudowna rzecz, jednak warto zastanowić się czasem jaką cenę płacą nasze włosy, za prostowanie lub kręcenie. Oczywiście jeśli te zabiegi fryzjerskie należą do rzadkości i z prostownicą szalejemy raz, dwa razy do roku - nasze włosy raczej na tym nie ucierpią. Sytuacja zmienia się jednak, gdy codziennie rano przed wyjściem do pracy, czy szkoły katujemy swoją grzywkę żelazkiem, albo podkręcamy super proste końcówki, nadając im falistych kształtów. Ceną za filuterne loczki lub idealnie prostą grzywkę są spalone, pozbawione połysku włosy. Warto się zastanowić, czy zdrowe i nie do końca idealne włosy nie będą się lepiej prezentować od misternej fryzury przypłaconej łamliwymi włosami z porozdwajanymi końcówkami. Jeśli nie jesteś w stanie całkowicie zrezygnować z prostownicy lub lokówki, staraj się zabezpieczać włosy przed nadmiernym ciepłem. Dostępne są specjalne odżywki, które aktywując się w wyższej temperaturze chronią strukturę włosa, ponadto w pewnym stopniu utrwalają fryzurę, nie sklejając włosów. Dzięki temu uzyskasz pożądany efekt bez niebezpieczeństwa powstania sztywnego hełmu. Nigdy nie spryskuj włosów lakierem, tuż przed ich prostowaniem lub kręceniem. Włos "usmaży się" w tej lakierowej zalewie, do tego skręt będzie sztywny i braknie mu sprężystości. Ważne jest również, by bardzo dokładnie wysuszyć włosy, zanim zaczniesz je prostować lub kręcić lokówką. Mokre włosy możesz ewentualnie prostować na szczotkę, susząc je jednocześnie lub użyć lokówko-suszarki. Albo babcinym sposobem nałóż wałki i poczekaj, aż włosy same wyschną.

Reguła nr 2

Powiedz NIE trwałej ondulacji!

Fryzura na "mokrą włoszkę" wyszła już z mody, dlatego poważnie się zastanów, czy na pewno chcesz zrobić sobie trwałą! Odmianę uzyskać możesz kręcąc włosy przed wielkim wyjściem - będzie to dla nich z pewnością zdrowsze, poza tym nie ma niebezpieczeństwa, że za chwilę znudzi ci się nowa fryzura. Wystarczy, że umyjesz głowę i powrót do normalności masz gotowy. Pamiętaj, że prostując lub kręcąc włosy na stałe narażasz się na powstawanie odrostów. Dlatego jeśli raz rozpoczniesz te zabiegi, trudno będzie ci przestać. Uwierz mi, włosy pokręcone u nasady, a proste na końcach nie wyglądają dobrze. Jedynym w miarę sensownym rozwiązaniem okazuje się wtedy obcięcie włosów na tzw. jeża, a zabieg ten może być nieco szokujący zarówno dla Ciebie jak i otoczenia. Dziewczyny z prostymi włosami mają nieco trudniejszą sytuację, ponieważ zabieg prostowania włosów jest dużo bardziej wyniszczający. 

Reduła nr 3

NIE farbuj!

Pokażcie mi kobietę, która przynajmniej raz w życiu nie zmieniła koloru włosów! Kobiety uwielbiają zmiany, nowy kolor może być sposobem na zły humor, czy przypieczętowaniem rozstania z chłopakiem. Jednak i w farbowaniu trzeba znać umiar. Na rynku są już kremy koloryzujące, które nie zawierają amoniaku i nie zniszczą włosów tak, jak normalne farby. Ponadto bardzo ważny jest wybór koloru. Najrozsądniejszym rozwiązanim jest wybranie takiego, który doda głębi naszemu naturalnemu, np. o ton, dwa jeśniejszy lub ciemniejszy. Dla blond włosów fajnym rozwiązanim są pasemka, które dodadzą włosom świetlistych refleksów. Jeśli jednak mamy ochotę na radykalną przemianę, naturalny kolor włosów nie do końca zaspokoi naszą potrzebę zmian. Czas na kolorowe szaleństwa to na pewno młodość - im kobieta starsza, tym śmieszniej wygląda w marchewie na głowie, dlatego jeśli chcesz szaleć - im wcześniej, tym lepiej (nauczyciele w szkole mogą być innego zdania ;)) 

Gdy już znudzą Ci się ciągłe zmiany kolorów warto zrobić sobie przerwę w farbowaniu - będziesz jeszcze miała wiele lat na farbowanie, gdy zaczną pojawiać się siwe włosy. Tak więc na razie daj im wytchnąć i nie nadwerężaj ich kondycji, kiedy nie jest to konieczne. 

 

Zanim zdecydujesz się na drastyczną zmianę w wyglądzie zastanów się jak potem wrócisz do swojego aktualnego wyglądu. Włosy wprawdzie odrastają, jednak zwłaszcza przy długich, jest to proces, który trwa sporo czasu, dlatego lepiej podjąć dobrze przemyślaną decyzję, niż później jej żałować. 

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009