Rozmaitości
pioro

Francuskie Chouette wyrafinowana i fantazyjna elegancja mody francuskiej

Moda francuska znana jest ze swoich wyrafinowanych wzorów ― ponadczasowych, jak i innowacyjnych tendencji, co sprawia, że wyznaczając trendy króluje na świecie. Dla Francji jako kraju jest zjawiskiem kulturowym, które staje się powodem do dumy i wizytówką.

Chouette czyli… szykowny?

Jak francuskie wzory postrzegane są w Polsce? Zwolenniczki 3 głównych, popularnych na całym świecie dziedzin: pret-a porter, haute couture i bielizny francuskiej oraz ikon mody, jak Chanel, Christian Dior, Jean-Paul Gaultier, Louis Vuitton, czy Yves Saint Laurent gustują w połączeniu szyku, elegancji połączonych nierzadko z fantazją inspiracji. Odważne cięcia, asymetryczność, wzory geometryczne i czerń, która za słynnymi słowami Chanel, „jest najbarwniejszym z kolorów” to wyznaczniki francuskich trendów w modzie. 3 Suisses ― francuski lider sprzedaży wysyłkowej (8 milionów odwiedzających miesięcznie francuską stronę)użył w swojej nowej kolekcji Wiosna/Lato 2010 hasła Chouchou! Ciekawie brzmiące sformułowanie pochodzi od słowa chouette i posiada tak naprawdę wiele istotnych znaczeń: elegancki, fajny, śliczny, szykowny. Samo Chouchou oznacza również…ulubieniec.

Miejski styl — połączenie pret-a-porter i haute couture

„Francuska moda odznacza się szykiem i elegancją. Kolekcja Chouchou Very Mode to: ponadczasowe motywy i energetyzujące zestawienia. Podkreślenie zawsze modnych tendencji: dopasowane, hołdujące kobiecości propozycje z małymi, ale znaczącymi dodatkami i akcesoriami” – mówi przedstawicielka sklepu 3 Suisses w Polsce (www.3suisses.pl ) – Aneta Miłosz. Miejski styl ubrań, fuzja beżu, bladego różu, pastelowych kolorów, skontrastowana z najmodniejszym kolorem wszechczasów – czernią to połączenie nowoczesnych trendów w modzie z ponadczasowymi tendencjami. Ponadto wśród konwencji można odnaleźć motywy kwiatowe, intensywne barwy inspirowane pomysłami Manisha Arory.

Manish Arora dla 3 SuisseEkstrawagancja spod znaku Manisha Arory

Manish Arora dla 3 SuisseWyjątkową część Chouchou Very Mode – stanowi autorski projekt Manisha Arory obejmujący kolekcję ubrań, jak również dekoracje dla domu. Kim jest Manish? Nieprzeciętny, kreatywny, jeden z najlepszych azjatyckich projektantów mody, założyciel unikalnej marki w 2004 roku otrzymał nagrodę Indian Fashion Awards – za najlepszego projektanta mody damskiej. Jego zabawa z konwencjami (unikalny styl – motywy inspirowane wolnością kulturową, bardzo wyraźne, pstrokate, psychodeliczne, inspirowane motywami japońskimi, zarówno dekoracyjne dla domu, jak i ekskluzywne kreacje) sprawiają wrażenie, nieprawdaż?

 

Jak widać moda francuska oprócz ponadczasowych motywów, charakterystycznych kompozycji, zmienia się wraz z duchem czasu i nie rezygnując z korzeni przechodzi również częściową ewolucję w stronę nowoczesnych wariacji kolorystyczno-ikonicznych. Przykładem tego jest kolekcja Chouchou Very Mode prezentowana przez 3 Suisses na przyszły sezon wiosenno-letni. Jeżeli „chcesz mieć” coś z Chouchou, ubrania z kolekcji są dostępne na stronie polskiego przedstawiciela marki, sklepu: www.3suisses.pl (firmy Netshops.pl).

fot: www.3suisses.pl


 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009