Ikony mody
pioro

Coco Chanel - królowa mody

 

Coco ChanelIkona mody. Autorka najlepiej sprzedawanych perfum na świecie - Chanel No. 5 i "małej czarnej". Paląca piapierosy, nigdy nie wyszła za mąż i przez 30 ostatnich lat swojego życia mieszkała w paryskim hotelu Ritz."Sama ze swymi milionami".

Coco urodziła się w 1883 roku, we francuskim miasteczku Saumur. Pochodziła z ubogiej rodziny, gdy miała dwanaście lat jej matka zmarła, a ojciec w poszukiwaniu pracy opuścił rodzinę, więc okres do osiągnięcia wieku pełnoletniego Coco spędziła w sierocińcu. Tam nauczyła się szyć.

W wieku osiemnastu lat przeprowadziła się do Paryża, gdzie wdała się w romans z francuskim milionerem i playboy'em Etienne Balsan'em. Związek ten umożliwił jej otwarcie swojego pierwszego butiku, gdzie sprzedawała projektowane przez siebie kapelusze.

Chanel była zdania, że kluczem do prawdziwej elegancji jest prostota. Uwolniła kobiety od gorsetów, koronek, projektowała kolekcje proste, wygodne. Uczyła kobiety, że ubierają się dla siebie, nie dla mężczyzn. 

To właśnie ona wypowiedziała słowa: nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane.

Od 1983 roku głównym projektantem domu mody Chanel jest Karl Lagerfeld.

We Francji na ekrany kin właśnie wszedł długo oczekiwany film "Coco avant Chanel" z Audrey Tautou w roli głównej.

 

www.condenast.co.uk

 

powrót powrótKaskader Kaskader

Podziwiam ją, (sama projektuję) Coco Chanel, jest moim autorytetem. Często podczas, projektowania(tzn. szkicowania), kieruję się jej zasadą ,,prostota i wygoda''...

2009-05-12 20:11:19


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009