Modeling
pioro

Uwaga, oszust!

Na polskim rynku nie brakuje firm - krzaków, które podają się za profesjonalne agencje modelek. Jak rozpoznać oszusta? Sprawa jest prostsza niż by się mogło wydawać.

agencja modelek, oszust, uwaga, szwindel, nie daj sięSzanująca się agencja modelek nie pobiera od dziewczyn, z którymi rozpoczyna współpracę żadnego "wpisowego". Nie istnieje coś takiego, jak zapisanie się do agencji. Profesjonalne agencje albo chcą dziewczynę reprezentować, bo widzą w niej potencjał, albo informują, że nie będą mogli dla niej wiele zrobić. Jeśli ktoś oczekuje od ciebie zapłacenia wpisowego, najlepsze co możesz zrobić to odwrócić się na pięcie i poszukać prawdziwej agencji, bo ta do której trafiłaś do takich na pewno nie należy.

Część dziewczyn próbuje na własną rękę zbudować portfolio, ale uwaga - jest wielu fotografów, którzy tylko czyhają na niczego nieświadome ofiary. W Polsce krąg fotografów, którzy są w stanie zrobić naprawdę profesjonalne i przede wszystkim przydatne potem zdjęcia jest bardzo ograniczony. Dlatego zanim postanowisz zainwestować w siebie płacąc fotografowi za sesję, dowiedz się komu robił już zdjęcia, z jakimi magazynami współpracuje. Jeśli specjalizuje się w zdjęciach ślubnych - jest to informacja dla ciebie, że wydasz pieniądze na darmo.

Najlepiej z budowaniem swojego portfolio poczekać, aż będzie się tobą opiekować profesjonalna agencja modelek, ona z pewnością będzie znała odpowiednich fotografów. Pamiętaj, na początku to agencja inwestuje w ciebie, przedpłaca ewentualne testy, ty wnosisz swoją urodę, czas jaki poświęcasz by o siebie zadbać. Potem, gdy stajesz się już profesjonalną modelką, regulujesz swój dług wobec agencji. Zawsze z dużym dystansem podchodź do firm, które oczekują do ciebie pieniężnego wkładu już na samym początku. Normalną praktyką są tzw. depozyty - pewna kwota pieniędzy oscylująca w zależności od agencji w okolicach kilkuset złotych, którą agencja zatrzymuje z zarobionych przez modelki pieniędzy, na ewentualne wydatki związane z promowaniem jej, takie jak opłata za administrowanie stroną internetową, koszt kurierów, którzy zaniosą portfolio z agencji do potencjalnych klientów itp. Jednak pamiętaj, że szanująca się agencja poczeka, aż zaczniesz zarabiać pieniądze, dopiero wtedy pobierze od ciebie depozyt, wiedząc że nie obciąża zbyt mocno budżetu twojego lub twoich rodziców.

 

powrót powrótdoni50 doni50

Co prawda to prawda...

2009-03-31 18:57:25


Kaskader Kaskader

Jak najbardziej.Dodam jeszcze tylko tyle, że zdarza się, że gdy dziewczyny szukają w sieci(czat itd..) takich ,,fotografów'', zazwyczaj chodzi im o ,,usługę'' ... A nie o stworzenie prawdziwego portfolio.

2009-04-08 17:59:47


hellokitty hellokitty

Ja za sesję zapłaciłam zaledwie 30 zł , a kolejną w najbliższym czasie mam za darmo bo wypromowałam fotografkę w moim regionie. A ze zdjęć jestem zadowolona ;D

2009-10-04 20:06:53


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009